Portál pre mamičky a ich detičky
Jednorázové, alebo látkové? Aké plienky zabezpečiť pre dieťa?

Očakávate príchod bábätka a rozhodujete sa, aké plienky mu zakúpiť na začiatok? Súčasný trh ponúka veľa možností. Kým jednorázové plienky predstavujú pohodlnejšiu cestu prebaľovania, látkové sú zasa vnímané ako tie ekonomicky i ekologicky výhodnejšie.

Ako sa rozprávať s batoľaťom? Takto ho bez námahy naučíte prvé slovíčka

Je úžasné sledovať pokroky detí. Bábätká napredujú rýchlo - učia sa chodiť, loziť, používať nočník. Postupne prichádzajú na to, ako povedať prvé slovíčka. Ako sa však s nimi rozprávať tak, aby rozumeli?

Neškodná zábava, alebo problém? Čo robiť, ak sú vaše deti závislé na televízore?

Nie a nie sa odlepiť od obrazovky?! Občas si aj rodič potrebuje oddýchnuť, a vtedy sa rád spoľahne sa na výdobytky modernej techniky. Pozor však na závislosť na televízore. U niektorých detí totiž dokáže nevinná zábavka rýchlo prerásť v poriadny problém. 

Počuli ste o bielom šume? Touto metódou dokážete nepokojné bábätko utíšiť aj uspať

Biely šum môže pomôcť v situáciách, ktoré sa zdajú byť bezradné. Mnohí rodičia novorodeniatok skúšajú možné aj nemožné, len aby uspali svoje bábätko. Sami pritom neraz padajú únavou. Uznávaný americký pediater Harvey Karp radí, ako rýchlo utíšiť nepokojné dieťa.

Ako by malo dieťatko optimálne priberať?

Rast bábätka ovplyvňuje viacero faktorov. Hodnotíme ho aj podľa toho, či sa dieťatko narodilo v termíne alebo predčasne. Nasledujúci rast ovplyvní aj to, ak sa dieťatko narodilo v termíne, ale s nízkou pôrodnou hmotnosťou (hypotrofický novorodenec). Hmotnosť dojčiat sa líši,...

Dôležité veci, na ktoré treba myslieť, keď máte doma batoľa!

Z pohľadu batoľaťa je všetko zaujímavé a nové... Preskúmavať celý byt patrí medzi jeho najobľúbenejšie zábavy. Dospelému ani koľkokrát nedôjde, aké nebezpečenstvá číhajú na každom detskom kroku. Eliminujte ich a pripravte pre svoje deti bezpečné miesto..