Portál pre mamičky a ich detičky
14. týždeň tehotenstva: Koniec prvotným symptómom

Ak ste v 14. týždni tehotenstva, malý zázrak nosíte pod srdcom už štvrtý mesiac. Do dňa, kedy si prvýkrát objímete svoje bábätko ostáva ešte dosť času, no vám určite hlavou víri množstvo otázok.

13. týždeň tehotenstva: Riziko potratu výrazne klesá

Ak ste v 13. týždni tehotenstva, gratulujeme. Práve ste ukončili prvý, najkritickejší trimester a dostávate sa do obdobia, ktoré väčšina žien v sladkom očakávaní považuje za to najpohodovejšie.

Výzva na sociálnych sieťach odštartovala veľkú vec. Internet zaplavili fotky ľudí, bojujúcich za čistejšiu planétu

Konečne ľudia využívajú sociálne siete aj k dobrej myšlienke. Po množstve nezmyselných trendov, ktoré sa šírili internetom, je tu jeden, ktorý skutočne stojí za to. Užívatelia Instagramu či Facebooku z celého sveta sa zapájajú do výzvy pod hashtagom #trashtag. Robia...

12. týždeň tehotenstva

Dvanásty týždeň tehotenstva je považovaný za zlomový. Končí ním najkritickejší prvý trimester, čo dostáva väčšinu budúcich mamičiek do väčšej psychickej pohody.

10. týždeň tehotenstva

Koncom desiateho týždňa je zavŕšené obdobie embryogenézy, teda zárodočného vývoja vášho dieťatka. Drobček, ktorého nosíte pod srdcom, má už vyvinuté základy všetkých orgánov, ktoré sa v ďalších fázach tehotenstva budú naďalej zdokonaľovať.

9. týždeň tehotenstva

Deviatym týždňom sa začína 3. lunárny mesiac vášho tehotenstva. Je to fáza, kedy sa embryo oficiálne mení na plod. Bábätko, ktoré nosíte pod srdcom, meria približne jeden centimeter a veľkosťou ho možno prirovnať k bobuľke hrozna.