Portál pre mamičky a ich detičky
Plánujete prírastok do rodiny? Ovulácia je kľúčom k rýchlemu otehotneniu

Naliehavosť biologických hodín dokáže byť neúprosná. Ak sa túžite stať mamičkou, mali by ste dokonale ovládať svoj cyklus a najmä vedieť, kedy prichádza ovulácia. Šanca splodiť bábätko je totiž práve v tomto období periódy najvyššia.

Túžite po druhom bábätku? Kedy je ideálny čas na ďalšie tehotenstvo?

Hoci už jeden malý pokladík doma máte, radi by ste mu čo najskôr dopriali bračeka či sestričku? Vedci zastávajú názor, že ženské telo by po pôrode malo dostať dostatok času na regeneráciu. Ako dlho odporúčajú čakať medzi jednotlivými tehotenstvami?

Jednorázové, alebo látkové? Aké plienky zabezpečiť pre dieťa?

Očakávate príchod bábätka a rozhodujete sa, aké plienky mu zakúpiť na začiatok? Súčasný trh ponúka veľa možností. Kým jednorázové plienky predstavujú pohodlnejšiu cestu prebaľovania, látkové sú zasa vnímané ako tie ekonomicky i ekologicky výhodnejšie.

To je ale podobnosť! Zábery, ktoré dokazujú, ako silno o nás rozhodujú gény

Na koho sa to dieťa podobá? Od momentu, kedy sa narodí bábätko, začínajú príbuzní i priatelia živo diskutovať o tom, či sa podalo viac na mamu, alebo na otca. Väčšinou až čas ukáže, koho gény drobec zdedil. Niekedy je to...

Britka nedokázala povedať dojčeniu nie. Jej dcéra sa odstavila od materského mlieka po 9 rokoch

Materské mlieko kedykoľvek na požiadanie? Štvornásobná mamička Sharon Spink (50) z Anglicka nechala svoju najmladšiu dcéru odstaviť od prsníkov len nedávno. Školáčka má pritom už 9 rokov.

Krásne telo aj po pôrode. Ako sa starať o pokožku, aby strie nemali žiadnu šancu?

Počas tehotenstva dostane najviac zabrať pokožka, ktorá býva väčšinou suchšia a svrbí. Najviac je to však v poslednom trimestri, kedy hrozí aj vznik strií. Koža nedokáže držať tempo so zväčšujúcim sa bruškom a ďalšími časťami tela, čím dochádza k neželaným...