Portál pre mamičky a ich detičky
Kúpanie dieťatka

Narodenie dieťatka prináša so sebou množstvo pocitov, ktoré ste doteraz nepoznali. Na jednej strane je to neskutočná radosť, keď prvýkrát uzriete ten poklad, ktorý ste deväť mesiacov nosili vo svojom brušku.

Zavinovačka - áno, nie?

V minulosti boli zavinovačky veľmi obľúbené. Bolo takmer nepredstaviteľné, aby mamička nosila dieťatko na rukách nezavinuté vo vankúšiku. Bábätká sa dávali do zavinovačky až do niekoľkých mesiacov.

Máte strach z pôrodu?

Strach je prirodzenou súčasťou nášho života. Bojíme sa snáď tisícky vecí... smrti, budúcnosti, o naše deti, o prácu, zdravie... Aj najkrajšie obdobie v živote každej ženy, tehotenstvo, je úzko spojené so strachom. V našom brušku rastie nový život, za ktorý...

Odvykanie detičiek od plienok

Mnohé mamičky sa pýtajú, kedy je tá najvhodnejšia doba na odúčanie svojich ratolestí od plienok. Nedá sa to však povedať presne. Každé jedno dieťa je individuálne. Niektoré sa to naučí v 18tich mesiacoch a iné ešte v troch rokoch pobehuje...

5 jednoduchých spôsobov, ako vychovať empatické dieťa

Dosť často mávame na svojich potomkov nereálne nároky. Napríklad chceme, aby sa okamžite delili o svoje hračky, ihneď sa za niečo ospravedlnili, pretože predsa nechceme, aby si o nás okolie pomyslelo, že máme nevychovaného fagana.

Ako účinne zbaviť dieťa rozčuľovania? Skúste tieto metódy, ktoré naozaj fungujú!

Dieťa, ktoré sa nerozčuľuje, neexistuje. So situáciou, kedy rozgurážený potomok dupe, jačí a tlčie pästičkami, sa musel niekedy vyrovnať snáď každý rodič. Nie všetci to však zvládnu.