Portál pre mamičky a ich detičky
No možno sa na ne hnevať? Vylomeniny detí, ktoré vás rozosmejú

Deti vedia byť rozkošné, no občas nad ich kúskami rozum zastáva. Najmä, keď nie je nablízku žiaden dospelák, dokážu poriadne prekvapiť. A tak sa razom vaša domácnosť zmení na bojisko, knihy dostanú kúpeľ, či v izbe vás prekvapí živý kôň....

Chyby vo výchove, ktoré rodičov po odrastení detí zvyknú mrzieť najviac

Neexistuje žiaden spôsob ako vrátiť čas! Prvé roky v živote našich drobcov bývajú kľúčové, no najmä, uplynú ani sa nenazdáme. Niektorí rodičia trvajú na striktnej výchove svojich ratolestí, iní na ne nemajú vôbec čas. Pozrite sa, ktoré veci mnohí z...

Už čoskoro plánujú spustiť odvážny sci-fi projekt: Budú ženy rodiť vo vesmíre?

Futuristická vízia, alebo hudba blízkej budúcnosti? Niektoré ženy túžia priviesť svoje bábätko v pohodlí domova, iné uprednostňujú pôrod v nemocnici a ďalšie možno budú už čoskoro rodiť vo vesmíre. Tak to aspoň zamýšľa startupová firma z Holandska.

Na Nový rok sa vo svete narodilo takmer 400-tisíc detí. Kde ich bolo najviac?

Niektorí si pripíjali na zdravie, iní oslavovali príchod bábätka do rodiny. V prvý deň nového roku sa podľa odhadov organizácie UNESCO narodilo vo svete až 395 072 detí.

Bojíte sa osamelosti? Môžno sa práve nachádzate v jednej z 3 životných fáz

Treba podotknúť, že pri osamelosti ide vždy o subjektívny pocit. Nevyjadruje skutočný počet našich sociálnych väzieb a vzťahov s príbuznými a priateľmi, ale to, či nás samotné vzťahy napĺňajú.

Nezáleží na veku. Strata rodiča nás poznačuje natrvalo

Strata rodiča nás poznačuje veľmi hlboko a natrvalo – nezáleží pri tom na veku, v ktorom sme oňho prišli. Smrť rodiča má silný dopad na našu psychiku a emocionálne prežívanie a spôsobuje pritom trvalé zmeny v mozgu.