Portál pre mamičky a ich detičky
Autizmus je diagnóza na celý život

Štyri až päť z 10 000 narodených detí dnes trpí autizmom. Špecifický syndróm zasahujúci reč, sociálny kontakt a myslenie detí stále nemá presne určenú príčinu ani liečbu. Tabuizované ochorenie čiastočne pomohol v spoločnosti osvetliť film Rain man v hlavnej úlohe...

Pomoc! Moje dieťa chce byť youtuber

My dospelí len neveriacky krútime hlavou, ale faktom zostáva, že fenoménom súčasnosti sa stal youtubering.

Čo robiť pri popôrodnej depresii?

Popôrodná depresia je veľmi závažné psychické ochorenie, ktoré sa ale dá liečiť. Treba ho však včas diagnostikovať a následne sa zveriť do rúk lekára špecialistu. Preto ak aj vy po narodení svojho vytúženého dieťatka máte zvláštne pocity a nič nie...

Nebojte sa s deťmi hovoriť o peniazoch

Mnoho rodičov odmieta dávať deťom vreckové s vysvetlením, že všetko, čo si prajú, im aj tak kúpia. Chyba. Aj niekoľko eur, ktoré budú sami spravovať, im pomôže naučiť sa raz pracovať s vlastnými peniazmi.

Ako zastaviť hnačku - Recepty, ktoré pomôžu pri hnačkových ochoreniach

Zastaviť hnačku je neľahká úloha. Ak už na Vás príde, je potrebné podniknúť diétne opatrenia. Strava pri hnačke musí byť šetrná a bohatá na draslík a sodík.

Materská dovolenka a rodičovský príspevok v roku 2018

Či už máte bábätko doma alebo vás materská dovolenka v budúcom roku ešte len čaká, pozrite si, aké zmeny od nového roka nastanú vo vyplácaní príspevkov pri starostlivosti o vášho potomka.