Portál pre mamičky a ich detičky
Chcete vychovať poriadkumilovné dieťa? Zabezpečte mu úložné priestory

Ako rozvrhnúť detskú izbu tak, aby ste získali dostatok úložného priestoru, a zároveň ním dieťa neobmedzovali?

Vedci opäť zdôraznili význam materského mlieka pre bábätká: Dojčenie znižuje riziko obezity

Každá mamička chce pre svoje ratolesti len to najlepšie a plné bruško k pocitu šťastia a spokojnosti rozhodne patrí. O dôležitosti materského mlieka bolo už veľa popísané. Na základe najnovších výskumov však vedci vyzývajú k dojčeniu ešte razantnejšie.

Jednorázové, alebo látkové? Aké plienky zabezpečiť pre dieťa?

Očakávate príchod bábätka a rozhodujete sa, aké plienky mu zakúpiť na začiatok? Súčasný trh ponúka veľa možností. Kým jednorázové plienky predstavujú pohodlnejšiu cestu prebaľovania, látkové sú zasa vnímané ako tie ekonomicky i ekologicky výhodnejšie.

Ako sa rozprávať s batoľaťom? Takto ho bez námahy naučíte prvé slovíčka

Je úžasné sledovať pokroky detí. Bábätká napredujú rýchlo - učia sa chodiť, loziť, používať nočník. Postupne prichádzajú na to, ako povedať prvé slovíčka. Ako sa však s nimi rozprávať tak, aby rozumeli?

Neškodná zábava, alebo problém? Čo robiť, ak sú vaše deti závislé na televízore?

Nie a nie sa odlepiť od obrazovky?! Občas si aj rodič potrebuje oddýchnuť, a vtedy sa rád spoľahne sa na výdobytky modernej techniky. Pozor však na závislosť na televízore. U niektorých detí totiž dokáže nevinná zábavka rýchlo prerásť v poriadny problém. 

Počuli ste o bielom šume? Touto metódou dokážete nepokojné bábätko utíšiť aj uspať

Biely šum môže pomôcť v situáciách, ktoré sa zdajú byť bezradné. Mnohí rodičia novorodeniatok skúšajú možné aj nemožné, len aby uspali svoje bábätko. Sami pritom neraz padajú únavou. Uznávaný americký pediater Harvey Karp radí, ako rýchlo utíšiť nepokojné dieťa.

Ako by malo dieťatko optimálne priberať?

Rast bábätka ovplyvňuje viacero faktorov. Hodnotíme ho aj podľa toho, či sa dieťatko narodilo v termíne alebo predčasne. Nasledujúci rast ovplyvní aj to, ak sa dieťatko narodilo v termíne, ale s nízkou pôrodnou hmotnosťou (hypotrofický novorodenec). Hmotnosť dojčiat sa líši,...

Dôležité veci, na ktoré treba myslieť, keď máte doma batoľa!

Z pohľadu batoľaťa je všetko zaujímavé a nové... Preskúmavať celý byt patrí medzi jeho najobľúbenejšie zábavy. Dospelému ani koľkokrát nedôjde, aké nebezpečenstvá číhajú na každom detskom kroku. Eliminujte ich a pripravte pre svoje deti bezpečné miesto..

Alergia na kravské mlieko - čo o nej neviete?

Alergia na kravské mlieko je metabolická porucha.