Portál pre mamičky a ich detičky
Prečo mamičky vzdávajú dojčenie?

Mamičky sú v tom nevinne. Vážne. Často sa divíme: Prečo sa nesnažila viac? Prečo neurobia to či ono? Dnes sa mamičkám kladie pri dojčení toľko prekážok, že by sme sa skôr mali diviť: Ako to, že niektoré mamičky dojčia?

Budem mať mlieko a bude ho dosť? - časť 3.

„Bojím sa, že prídem o mlieko“Mnoho matiek si mlieko zbytočne odsáva, pretože sa boja, že inak sa im bude tvoriť menej mlieka. Alebo preto, aby si mohli urobiť zásobu mlieka v mrazničke, ktorú využijú, keď sa im mlieko „stratí“. Alebo...

Budem mať mlieko a bude ho dosť? - časť 2.

Neskôr doma prídu obavy: „Mám dosť mlieka?“ Z čoho väčšinou vyplývajú tieto otázky?

Budem mať mlieko a bude ho dosť? - časť 1.

„Neviem, či budem mať mlieko“ a „neviem, či mám dosť mlieka“ sú dve vety, ktoré z úst mamičiek znejú veľmi často. V súčasnosti majú mamičky pocit, že im každý radí niečo iné a že je ťažké, ba priam nemožné, zistiť,...

Čo dať bábätku namiesto cumlíka?

Satie na prsníku plní mnohé funkcie – od regulácie teploty, dýchania, srdcovej činnosti až po rozvoj mozgu. Pomáha bábätku a dieťatku sa upokojiť, zmierňuje bolesť a pomáha aj vtedy, keď už nepomáha nič iné.

Večný problém u chlapcov – Sťahovať, či nesťahovať predkožku?

Určite vás ešte v pôrodnici, pri prvom kúpaní, poučila detská sestra, ako sa máte starať o genitálie vášho čerstvo narodeného, vytúženého synčeka. Pri kúpeli jemne stiahnuť predkožku a opláchnuť vodou. Nič nerobiť nasilu!