Portál pre mamičky a ich detičky
14. týždeň tehotenstva: Koniec prvotným symptómom

Ak vám v kalendári svieti 14. týždeň tehotenstva (14 tt), malý zázrak nosíte pod srdcom už štvrtý mesiac. Do dňa, kedy si prvýkrát objímete svoje bábätko ostáva ešte dosť času, no vám určite hlavou víri množstvo otázok.

12. týždeň tehotenstva: Na konci najkritickejšieho obdobia

Dvanásty týždeň tehotenstva (12 tt) je považovaný za zlomový. Končí ním najkritickejší prvý trimester, čo dostáva väčšinu budúcich mamičiek do väčšej psychickej pohody.

10. týždeň tehotenstva: Máte už za sebou prvý ultrazvuk?

Ďalší dôležitý medzník je predo dvermi! 10. týždeň tehotenstva (10 tt) je zavŕšením tzv. embryogenézy, teda obdobia zárodočného vývoja vášho dieťatka.

9. týždeň tehotenstva: Ako bobuľka hrozna

Nadchádzajúci 9. týždeň tehotenstva (9 tt) prináša so sebou dôležitý medzník. Práve ste vstúpili do 3. lunárneho mesiaca, teda do fázy, kedy sa embryo oficiálne mení na plod.

Plánujete prírastok do rodiny? Ovulácia je kľúčom k rýchlemu otehotneniu

Naliehavosť biologických hodín dokáže byť neúprosná. Ak sa túžite stať mamičkou, mali by ste dokonale ovládať svoj cyklus a najmä vedieť, kedy prichádza ovulácia. Šanca splodiť bábätko je totiž práve v tomto období periódy najvyššia.

Odborníci radia: Ako podporiť inteligenciu vášho dieťatka ešte pred jeho narodením

Túžite priviesť na svet malého génia? Dajte vášmu dieťatku náskok a podporte jeho inteligenciu už v období tehotenstva. Podľa odborníkov existujú aktivity, ktoré pozitívne vplývajú na mozog bábätka vyvíjajúceho sa v brušku.