Portál pre mamičky a ich detičky

Tehotenstvo týždeň po týždni

Čakáte bábätko? Gratulujeme. Iste už tušíte, že máte pred sebou najdobrodružnejšie týždne svojho života. Ak hľadáte komplexného sprievodcu, s ktorým budete môcť sledovať vaše tehotenstvo týždeň po týždni, ste na správnej adrese.

Odpovede na všetky vaše otázky

Na tehotenskom teste sa objavili dve čiarky a vám srdce piští radosťou, pretože vo vašom brušku rastie nový život. Hlavou vám víri najmenej milión otázok a vy máte pocit, že ani tých 270 dní, ktoré za ideálnych okolností trvá ľudská gravidita, vám nemôže stačiť na ich zodpovedanie.

Ako sa vyvíja bábätko pod vašim srdcom, v ktorom týždni by ste mali cítiť jeho prvé kopnutie, koľko by malo merať či vážiť? Aké vyšetrenia si poznačiť do diára a ako prispôsobiť svoj životný štýl novej situácii? A čo sa bude diať počas nasledujúcich 9 mesiacov s vašim vlastným telom? To všetko a ešte omnoho viac sa dozviete prostredníctvom nášho veľkého tehotenského seriálu.

Vyberte si týždeň tehotenstva

 

Deväť mesiacov zmien

Postupne vás prevedieme 40 týždňami vývoja celkom nového človiečika. Aby vyrástol v dokonalú ľudskú bytosť, má pred sebou veľa práce. Jeho rast, vývin dôležitých orgánov, a vôbec, celý proces zmeny pomerne jednoduchého embrya na nádherné bábätko, delíme na tri základné obdobia:

Každé z týchto období je niečím špecifické, má svoje pozitíva, ale i tienistejšie stránky spojené s rôznymi rizikami, o ktorých je lepšie vedieť. Zistite, aké prvé symptómy vás s veľkou pravdepodobnosťou potrápia na začiatku tehotenstva, aj s ktorými ťažkosťami sa môžete stretnúť neskôr. Prostredníctvom jednotlivých častí nášho seriálu sa tiež dozviete, kedy sa vám začne zaguľaťovať bruško, a dáme vám rôzne tipy, ako sa cítiť aj napriek pribúdajúcim kilám ako bohyňa.