Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

4 praktické nápady, ako zariadiť krásnu detskú izbu

subpage-img

Vzorcom každého útulného interiéru je krása a poriadok. A to isté platí aj pre detskú izbu. Dnes vám povieme, ako zariadiť interiér tejto životne dôležitej miestnosti tak, aby ste zabudli na jej  každodenné upratovanie.

Mnohým rodičom spôsobuje zariadenie detskej izby a starostlivosť o ňu veľké vrásky. S našimi nápadmi sa vám ale tieto nepríjemné situácie podarí eliminovať na minimum a vaše dieťa sa vo svojom kráľovstve bude cítiť ako v bavlnke. 

Organizácia hračiek

Naučte svoje dieťa vkladať hračky do určených boxov. Vďaka tomu si uľahčíte každodenné upratovanie a výrazne šetríte aj priestor detskej izby a zbavíte ho voľne sa vyskytujúcich škatúľ s peknými detskými puzzle, plyšovými hračkami a inými doplnkami pre hru. A aby dieťa nezabudlo na to, do ktorej škatule vložiť bábiku, a v ktorej nechať spať malého dinosaura, rozlíšte ich farebne a pri väčších deťoch môžete použiť aj štítky. 

Posteľ s úložným priestorom

Ako viete, nábytok v detskej izbe by mal byť pohodlný a funkčný. Ideálne sú preto poschodové postele. Sú kompaktne usporiadané, na spodnej časti postele môže byť písací stôl s modernou rastúcou stoličkou alebo skriňa. Takéto riešenie je skvelá voľba pre majiteľov malých bytov, pretože „loftové“ lôžko priaznivo šetrí priestor v interiéri bez toho, aby ho narušilo.

Vyberte pevné policové systémy

Využite výhody detskej izby, najmä ak sa jej interiér nemôže pochváliť nadbytočnými metrami štvorcovými. Veci ukladajte do otvorov puzdier a zásuviek na dverách. Knižnica bude skvelým miestom na ukladanie plyšových hračiek a kníh, ktoré dieťa pre svoj rozvoj určite potrebuje. 

Nezabudnite na dobré osvetlenie

Detská izba by mala mať veľmi dobré osvetlenie, prirodzené, ale aj umelé - veľké okná, ľahko ovládateľné záclony, jasné svetlá, nástenné a stojacie lampy.

Miestnosť by nemala mať tmavé rohy, ale ani osvetlenie by nemalo byť príliš rušivé. Preto vyraďte žiarivky a vyberte žltkasté LED-ky, ktoré sú zároveň šetrné aj k vašej peňaženke. Spínač musí byť vo výške prístupnej pre dieťa. Zaveste nočnú lampu vedľa postele, položte stolnú lampu na stolík a horné svetlo nechajte počas hier zapnuté. 

Uvidíte, že vaše dieťa sa vám poďakuje v rôznych formách, no radosť bude asi tá najväčšia odmena. 

(ukulele/PR)

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Tehotenská cukrovka

Ideme do škôlky

Chcete ozvláštniť svoj domov? Nápady, ktorými vylepšíte vaše bývanie behom okamihu

Napätie vrcholí, už len mesiac do vysvedčenia! Ako zabrániť strachu dieťaťa a stresu rodičov?

Skvelé tipy a triky pre rodičov, ako si zjednodušiť život