Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

4 praktické nápady, ako zariadiť krásnu detskú izbu

subpage-img

Vzorcom každého útulného interiéru je krása a poriadok. A to isté platí aj pre detskú izbu. Dnes vám povieme, ako zariadiť interiér tejto životne dôležitej miestnosti tak, aby ste zabudli na jej  každodenné upratovanie.

Mnohým rodičom spôsobuje zariadenie detskej izby a starostlivosť o ňu veľké vrásky. S našimi nápadmi sa vám ale tieto nepríjemné situácie podarí eliminovať na minimum a vaše dieťa sa vo svojom kráľovstve bude cítiť ako v bavlnke. 

Organizácia hračiek

Naučte svoje dieťa vkladať hračky do určených boxov. Vďaka tomu si uľahčíte každodenné upratovanie a výrazne šetríte aj priestor detskej izby a zbavíte ho voľne sa vyskytujúcich škatúľ s peknými detskými puzzle, plyšovými hračkami a inými doplnkami pre hru. A aby dieťa nezabudlo na to, do ktorej škatule vložiť bábiku, a v ktorej nechať spať malého dinosaura, rozlíšte ich farebne a pri väčších deťoch môžete použiť aj štítky. 

Posteľ s úložným priestorom

Ako viete, nábytok v detskej izbe by mal byť pohodlný a funkčný. Ideálne sú preto poschodové postele. Sú kompaktne usporiadané, na spodnej časti postele môže byť písací stôl s modernou rastúcou stoličkou alebo skriňa. Takéto riešenie je skvelá voľba pre majiteľov malých bytov, pretože „loftové“ lôžko priaznivo šetrí priestor v interiéri bez toho, aby ho narušilo.

Vyberte pevné policové systémy

Využite výhody detskej izby, najmä ak sa jej interiér nemôže pochváliť nadbytočnými metrami štvorcovými. Veci ukladajte do otvorov puzdier a zásuviek na dverách. Knižnica bude skvelým miestom na ukladanie plyšových hračiek a kníh, ktoré dieťa pre svoj rozvoj určite potrebuje. 

Nezabudnite na dobré osvetlenie

Detská izba by mala mať veľmi dobré osvetlenie, prirodzené, ale aj umelé - veľké okná, ľahko ovládateľné záclony, jasné svetlá, nástenné a stojacie lampy.

Miestnosť by nemala mať tmavé rohy, ale ani osvetlenie by nemalo byť príliš rušivé. Preto vyraďte žiarivky a vyberte žltkasté LED-ky, ktoré sú zároveň šetrné aj k vašej peňaženke. Spínač musí byť vo výške prístupnej pre dieťa. Zaveste nočnú lampu vedľa postele, položte stolnú lampu na stolík a horné svetlo nechajte počas hier zapnuté. 

Uvidíte, že vaše dieťa sa vám poďakuje v rôznych formách, no radosť bude asi tá najväčšia odmena. 

(ukulele/PR)

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ovsené vločky a ich skvelé využitie - čo všetko vyriešia?

Tipy ako rozhýbať dieťa

Bryndzové hody! Skúste naše zaručene lahodné bryndzové recepty

Stop telesným zápachom. Zatočte s arómami od potu pomocou byliniek a ingrediencií z kuchyne

Napätie vrcholí, už len mesiac do vysvedčenia! Ako zabrániť strachu dieťaťa a stresu rodičov?