Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

5 známok, že váš imunitný systém je oslabený a čoskoro budete chorí

subpage-img

Imunitný systém je jedným z najdôležitejších hnacích síl tela, ktorý je zodpovedný za uľahčenie boja s baktériami, vírusmi a rôznymi chorobami.

Aké sú príznaky oslabenia nášho imunitného systému?

Imunitný systém je tvorený bunkami, tkanivami a orgánmi, jeho hlavnou funkciou je ochrana tela pred rôznymi útočníkmi. Keď je znížená ochrana imunitného systému, telo vysiela určité signály.

1. Únava

Príčin únavy môže byť nespočetné množstvo, ale keď nemôžeme nájsť žiadnu konkrétnu príčinu a po rannom prebudení sa cítime unavení, je pravdepodobné, že náš imunitný systém môže byť oslabený.

2. Bežné infekcie

Ak mnohokrát bojujeme s infekciami, napr. infekcia močových ciest, žalúdočná nevoľnosť alebo naše ďasná sú opuchnuté, červenkasté, čo naznačuje, že naše telo nie je schopné zvládnuť patogény.

3. Chrípka, prechladnutie, bolesť v krku

Máte často bolesti v krku a ste  prechladnutí niekoľkokrát za mesiac? Ak áno, možno budete chcieť navštíviť odborníka, ktorý skontroluje, či je s vaším imunitným systémom všetko v poriadku.

4. Alergia

Ľudia s oslabeným imunitným systémom sú náchylnejší k rozvoju rôznych alergií. Väčšinou peľ, domáci prach, plesne atď. Môže spôsobiť alergickú reakciu.

5. Rany, ktoré sa ťažko hoja

Koža je najväčším ľudským orgánom, a preto je vystavená toľkých nebezpečenstvom. Ak má niekto oslabený imunitný systém, môžu sa mu na pokožke ľahko vyvinúť rôzne lézie, odreniny, akné a jeho hojenie je omnoho ťažšie ako zvyčajne.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Milióny žien nevedia o týchto príznakoch, hoci poukazujú na vážnu chorobu

Svalová horúčka nie je príčinou vašej svalovej bolesti. Tu je 9 základných dôvodov, o ktorých musíte vedieť

Nepravidelná alebo chýbajúca menštruácia často súvisí so syndrómom polycystických vaječníkov.

Varovanie! Tu je desivá pravda o očkovaní detí

Použila som túto prírodnú metódu a zbavila som sa vypadávania vlasov raz a navždy. Mnoho ľudí tomu neverilo, ale keď tento postup skúsili, nemohli uveriť tomu, ako je účinný