Portál pre mamičky a ich detičky
-

Ako na to so zapareninami (dajte zapareninám zbohom raz a navždy!)

subpage-img
Azda jeden z najväčších problémov bábätiek sú zapareniny. Zaparený zadoček patrí skutočne k najväčším problémom. Táto záležitosť sa niekedy dokonca po vymiznutí vráti. 

 Ako sa zaparenín raz a navždy zbaviť?


Zaparenie je len príznakom nepriaznivých podmienok, v ktorých sa detský zadok nachádza. Rada číslo jedna preto znie: Vetrať, vetrať a ešte raz vetrať. Je viac ako isté, že ak necháte ratolesť celý deň v plienkach, nič sa nevyrieši ani pod hrubou vrstvou krému, púdru či oleja. Zadoček si vetraním oddýchne a má priestor na preliečenie.


Priamo v prírode sa nájde sila bambuckého masla, ktorý je celkom dobrým liekom. Treba sa však uistiť, že je stopercentné a neparfumované. Maslo by malo uľaviť dieťatku od štípania a červených miest. Z prírody tiež pochádzajú jemné bylinky, ktoré môžete občasne použiť a zaparené miesta s nimi poumývať. Ide napríklad o repík či nechtík. Odvar pripravte podľa návodu na obale, riedi sa samozrejme s prevarenou vodou. 


Látkové plienky by tiež tento problém mohli vyriešiť. Možno sa vám zdá, že je to trošku nepraktické, no čisté bavlnené plienky by mohli byť skutočným riešením. Nechajú detskej pokožke voľnosť. Póry v nej dokonale dýchajú, omnoho viac sa potia v klasickej plienke na jedno použitie. 

Krémy, ktoré fungujú mnohým mamičkám už dlhé roky obsahujú napríklad látku dexpanthenol alebo oxid zinečnatý. Tie vám samozrejme predpíše aj pediater či poradia v lekárni. Po použití sa tažko z pokožky zmývajú, preto môžete použiť na umytie detské mydielko. 


fotka:  www.personalcreations.com 

licencia: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


flickr.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Priberanie bábätka

Jahodová sezóna

Budem mať mlieko a bude ho dosť? - časť 3.

Celiakia - ako ju spoznať u Vašich detí, čo robiť, čo nejesť, ako ju liečiť...je to vážne?

Vývoj bedrových kĺbikov a široké balenie