Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Ako sa zbaviť škvŕn z atramentovej náplne?

subpage-img

Pri výmene tonera alebo atramentovej náplne sa vám podarilo nejakým nedopatrením zašpiniť. Stáva sa to zriedkakedy, no práve teraz sa to muselo prihodiť práve vám. Viete, čo máte robiť?

Výmena atramentu do tlačiarne neprebehla podľa vašich predstáv. Viete, ako postupovať pri čistení atramentových škvŕn a čo je zase účinné na tonerový prášok? Riaďte sa týmito radami a tieto škvrny vám viac nebudú robiť nijaký problém. 

Ako na škvrny od atramentu

Výmena atramentu do tlačiarne síce prebehla úspešne, ale odnieslo si to vaše obľúbené tričko. Pokiaľ budete konať ihneď, dokážete sa zbaviť pomerne rýchlo aj atramentovej škvrny. Princípom je nenechať ju zaschnúť. Máte k dispozícii čistiaci sprej s alkoholovým zložením? Pred jeho aplikovaním použite na škvrny najprv vlhčený obrúsok, prípadne zvoľte hubku. V závere čistenia však nezabudnite ani na čistú vodu. Pri čistení atramentových škvŕn sa osvedčila aj sóda bikarbóna alebo citrón, no vystačíte si aj s obyčajnou mydlovou vodou.

Umazať sa môžete aj s tonerom

Aj keď vám pri laserovej tlačiarni ušpinenie atramentom nikdy nehrozí, nakoľko tento typ tlačiarne nemá atramentovú náplň, aj tonerový prášok dokáže narobiť poriadny neporiadok. Pri nesprávnom postupe čistenia sa zvyšuje riziko, že sa danej škvrny už nezbavíte. Bežné čistiace metódy vám však v tomto prípade nepostačia. Nenamáčajte znečistené oblečenie a pri čistení postupujte opatrne, aby nedošlo k vdýchnutiu tonerového prášku. S daným oblečením silno zatraste, potom sa snažte zostávajúci prach z tonera povysávať. Až potom ponorte oblečenie do studenej vody, ale nedotýkajte sa zašpineného miesta. Na záver daný odev vyperte pri režime prania v studenej vode.

Ak budete pri výmene atramentovej náplne alebo tonera postupovať podľa pokynov výrobcu, výrazne znížite riziko zašpinenia. Stačí sa len riadiť návodom a vám už viac nebude robiť problém výmena náplní do všetkých tlačiarní.

(ukulele/PR)

Zdroj obrázka:

pticelov / Shutterstock.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ako predísť katastrofe v kuchyni: Tieto veci do mikrovlnky radšej nikdy nedávajte

Polemika okolo sexi bielizne: Tangá - áno či nie?

Aktivity pre deti - zabavte ich na záhrade

Dajte zime „stopku“ výberom tej správnej bundy, ktorá vás dokonale zahreje

Prichádza Black Friday: deti dajte k babke a vy vyrazte na veľké nákupy za nízke ceny!