Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Ako zastaviť hnačku - Recepty, ktoré pomôžu pri hnačkových ochoreniach

subpage-img

Zastaviť hnačku je neľahká úloha. Ak už na Vás príde, je potrebné podniknúť diétne opatrenia. Strava pri hnačke musí byť šetrná a bohatá na draslík a sodík. Nasledovné recepty Vám pomôžu prekonať toto náročné obdobie. 

Ryžový odvar

Ryžu dáme do dostatočného množstva vody variť domäkka. Malým deťom podávame len vodu z ryže, starším deťom celý vývar aj s ryžou. Dobre to  rozmixujeme a podávame vo fľaši alebo lyžičkou. Ak to odmieta, môžeme pridať trošku rozmixovaného banánu. Získame tak príjemnejšiu chuť.

Mrkvová polievka

500 g mrkvy očistíme, nakrájame na malé kúsky, pridáme 1 liter vody a varíme asi 1 1/2 hodiny, potom rozmixujeme na jemnú kašu, nakoniec doplníme s prevarenou vodou do 1 litra, t.j. celého pyré aj s vodou bude 1 liter. Pridáme 1/2 zarovnanej čajovej lyžičky ryžovej kaše. Podávame po lyžičkách alebo z fľašky s cumlíkom, na ktorom sme urobili dostatočne veľkú dierku.

Dusená mrkva s ryžou a vločkami

Mrkvu nastrúhame nahrubo, zalejeme vriacou vodou, vsypeme umytú ryžu a ovsené vločky. Všetko uvaríme do mäkka a rozmixujeme.

Puding ryžový alebo kukuričný

Vo vode uvaríme do mäkka ryžu (alebo použijeme kukuričnú instantnú kašu) najmenej pol hodiny a zahustíme ju rozmiešaným pudingovým práškom, ktorý povaríme najmenej 2 minúty, ľahko osladíme a dobre rozšľaháme.

Zemiaková kaša s jablkami

Zemiaky olúpeme a nakrájame na menšie kúsky. Zalejeme ich vodou (asi 1 cm nad zemiakmi), mierne prisolíme a po chvíli pridáme kúsky lúpaného jablka. Dovaríme spoločne, scedíme a za tepla roztlačíme alebo rozmixujeme podľa veku dieťaťa.

Dusená mrkva s ryžou a vločkami

Mrkvu nastrúhame, zalejeme vodou, vsypeme umytú ryžu a ovsené vločky. Všetko spolu do mäkka uvaríme a pre menšie deti aj rozmixujeme.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Návšteva ambulancie bez stresu: Pomôžte vášmu dieťaťu zbaviť sa strachu zo zubára

Pozor na slniečko! Pokožka bábätka potrebuje v lete zvýšenú ochranu

Infekčné ochorenia u detí: Šiesta choroba

Pozor na výrobok pre dojčatá a malé deti: Obsahuje nebezpečný kov

Nezanedbávajte detský chrup