Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Britskí vedci skúmali nový kmeň koronavírusu: Desivé zistenie

subpage-img

Nový kmeň koronavírus SARS-CoV-2 objavený na juhu Anglicka sa môže šíriť rýchlejšie ako ostatní. Usudzujú to experti britskej vlády na čele s hlavným poradcom pre zdravotnícke otázky Chrisom Whitty ...

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Ten v sobotu vo vyhlásení uviedol, že o veci bola informovaná Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Britský premiér Boris Johnson predtým zvolal rokovania kabinetu, špekuluje sa, že ešte v sobotu ohlási sprísnenie karanténnych opatrení.

Anglicka v týchto dňoch zažíva prudký nárast denných počtov novo potvrdených infekcií a minister zdravotníctva Matt Hancock už pred niekoľkými dňami vývoj spájal s novým variantom koronavírus. Pri vystúpení na pôde parlamentu zároveň povedal, že nič nenasvedčuje tomu, že by zmutovaný vírus vyvolával ťažšie prípady choroby Covid-19 alebo že by u neho nebola účinná vyvinutá vakcína.

Slovenský jasnovidec predpovedal, kedy skončí pandémie, odhaľte jeho proroctvo

Britské médiá však informovali, že v zákulisí v súvislosti s novým kmeňom panovali obavy. Kvôli zhoršenie epidemické situácie na juhu Anglicka sa tento týždeň sprísnili opatrenia pre Londýn a jeho okolie.

"V dôsledku rýchleho šírenia nové varianty, dát z predbežného modelovanie a rýchlo rastúceho výskytu nákaz na juhovýchode má teraz poradná skupina pre nové a nastupujúce respiračné vírusové hrozby (NERVTAG) za to, že nový kmeň sa môže šíriť rýchlejšie," uviedol vo vyhlásení Whitty. On a jeho spolupracovníci situáciu ďalej analyzujú, zároveň je podľa neho dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby obyvatelia dodržiavali zásady boja proti Covidu-19.

Ďalšie podrobnosti by mohli prísť po 16:00 londýnskeho času (17:00 SEČ), kedy má pred novinárov spoločne s Whitty a vrchným poradcom vedeckého Patrickom Vallanceom vystúpiť premiér Johnson. Ten sa podľa spravodajskej spoločnosti BBC už v piatok zapojil do mimoriadneho rokovania o možnosti zavedenia nových reštrikcií.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Čerstvú mamičku prijali do nemocnice s bolesťami brucha. Mesiac po pôrode prvého dieťaťa sa jej narodili dvojičky

Geniálne tričko 2 v 1: Kým sa dieťa zabáva, otecko dostáva masáž

Žena čakala na svoje vytúžené bábätko 18 rokov. V 42 sa stala mamičkou pätorčiat

Kúpeľom sestrička bábätko zázračne upokojila. Pozrite si video.

Pokiaľ spozorujete tieto príznaky, mali by ste ísť k doktorovi. Zdravie máte iba jedno