Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Čo cíti človek, keď zomrie? Najnovší výskum ukazuje niečo desivé

subpage-img

Bez ohľadu na to, či ste chudobní alebo bohatí, tuční alebo chudí, vysokí alebo nízki, žijete v hociktorej krajine, jedna vec je istá - všetci zomriete. To samozrejme platí aj pre nás. Premýšľali ste ale niekedy, ako to všetko bude vyzerať? Uvidíte svetlo na konci tunela? Uvidíte celý svoj život pred očami, ktorý za niekoľko sekúnd "preletí" ako vysoko zrýchlený film? Pôjdete do neba? Idete do pekla? Alebo na vás budú čakať panny? Alebo sa možno nič nestane a jediné, čo vás čaká, je prázdnota a nekonečná temnota?

Bohužiaľ to v túto chvíľu nevieme a nie je známe, či nám to bude niekedy jasné. Vieme niečo iné. Najnovší výskum ukázal, čo sa s človekom stane v okamihu jeho smrti, a neznie to moc dobre a niektorí ľudia si myslia, že to znie vyložene desivo. O čom to hovoríme?

Dr. Sam Parnia, ktorý dlho študoval vedomie umierajúcich ľudí, nedávno zverejnil veľmi zaujímavé závery, ktoré vrhajú veľa svetla na otázky spojené so smrťou. Sú však rovnako nezvyčajné ako kontroverzné. Mnoho ľudí vo vedeckej komunite nesúhlasí a spochybňuje ich. Takže možno, len pre istotu, zaobchádzajte s celou vecou skôr ako s odhadom. Ale poďme začať od samého začiatku. Dr. Parnia študoval ľudí so zastavením srdca. Títo ľudia sa však v dôsledku resuscitácie neskôr vrátili k životu a boli schopní povedať niekoľko zaujímavých vecí. Nehovorili o svetle v tuneli a o zosnulých členoch rodiny, ktorí ich prinútili k návratu do ich tiel, pretože "na tomto svete stále mali čo robiť".

Namiesto toho boli pacienti opýtaní na samotný okamih klinickej smrti. Ukazuje sa, že tak krátko po smrti si ľudia boli všetkého plne vedomí. Počuli, čo sa okolo nich dialo. Odkiaľ sa tieto závery vzali? Dr. Parnia sa ich opýtal na rôzne udalosti, ku ktorým došlo počas resuscitácie. Pacienti boli schopní všetko podrobne popísať, čo potvrdili všetci zdravotníci, ktorí boli v tom čase tiež prítomní. Čo je ale na tom všetkom najviac znepokojujúce? Títo ľudia si boli plne vedomí toho, že umierajú. O tom nepochybovali. Vedeli, že ich životy skončili a nemohli s tým nič robiť. Znie to trochu desne, že? Všetky tieto odhalenia by však mali byť vyšetrené s určitým odstupom a mali by počkať na ďalšie dôkazy. Sám Dr. Parnia oznámil, že sa chce téme ďalej venovať a vykonať ďalší výskum.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Hádanka, ktorú vylúšti len tí najchytrejší z vás! Kto sú naozaj rodičia dieťaťa?

Trápia vás afty? Poradíme vám, ako sa ich zbaviť raz a navždy

Starostlivosť o pleť podľa jej typu

Fotky malých princezien valcujú internet. Pripravte sa na poriadnu dávku roztomilosti

Túto bylinu by ste mali pestovať aj doma. Krásne vonia, má aj mnoho zdraviu prospešných vlastností. Čo dokáže urobiť s vaším zdravím?