Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Čo sa stane, keď prestanete užívať antikoncepčné tabletky?

subpage-img

Bez ohľadu na to, aké sú Vaše dôvody na vyradenie antikoncepcie z Vášho života, existujú kroky, ktoré by mali nasledovať pre zdravý prechod ...

Uvažujete o tom, že prestane "brať prášky?" Či už ide o finančné náklady, nepohodlie, že musíte brať antikoncepčné tabletky každý deň, alebo túžba mať dieťa, toto rozhodnutie vyžaduje určité plánovanie.

Prvým krokom by malo byť, pohovoriť si svojím lekárom pred vykonaním zmeny. Ak nechcete otehotnieť, mali by ste navštíviť svojho lekára a s ním prediskutovať ďalšie možné formy antikoncepcie. A ak si prajete mať dieťa, mali by ste rovnako navštíviť svojho lekára a poradiť sa s ním pred počatím.

Niektoré ženy sa boja, čo by sa mohlo stať ich telu po prerušení užívania tabletiek, ale gynekológovia tvrdia, že nie je sa ničoho báť. Existuje  veľmi málo vedľajších účinkov . A tie, ktoré môžu vzniknúť, pravdepodobne nebudú trvať príliš dlho. Ale jedno varovanie je predsa podstatné. Keďže ich účinok pretrváva v tele jeden až dva dni, môže žena nechtiac otehotnieť. Ak teda po dieťati netúžite, potom by ste naozaj mali uvažovať o inom druhu antikoncepcie. Ďalšou falošnou obavou je myšlienka, že čím dlhsie ste pilulku užíla, tím dlhsie to bude trvať, než otehotniete.

Účinky zastavenia užívaním tabletiek

Ak ste užívali tabletky napríklad z dôvodu, ako je regulácia silnej menštruácie, je veľmi pravdepodobné, že tento problém sa vráti. rovnako tak, ak ste nimi ovládala návaly tepla, tie môžu, po vysadení, opäť začať. V prípade, že Vám antikoncepcia pomáhala, aby Vaša pleť bola jasnejšia, akonáhle ju prestanete užívať, môže to viesť k opätovnému prepuknutiu akné. Niektoré ženy môžu zistiť, že ich chuť k jedlu sa zvyšuje. Na druhej strane, ak tabletky bolí príčinou zadržiavania vody v tele, môže dôjsť k strate hmotnosti. Ale ak nejaké drobné vedľajšie účinky sú, potom by mali do dvoch mesiacov ustáť.

Kedy ukončiť užívanie antikoncepcia

Keby ste ukončili užívanie antikoncepčných tabletiek kedykolvek, dokonca aj v polovici balenia, mohli by   ste  si pritom skrátiť cyklus. Vaša maternica bude zmätená, tak sa začne brániť, ale nejde o "normálny" cyklus. Dokonca nebudete mať svoju periodu pod absolútnou kontrolou.

Ďalším dôvodom, prečo dokončiť balenie je  lepšie načasovanie  ovulácie, ak sa pokúšate otehotnieť - budete vediet, kedy možno očakávať menštruáciu a kedy môžete  mať ovuláciu.  Dávajte si však pozor na svoj cyklus. Ak sa nevráti k normálu v priebehu dvoch až troch mesiacov, navštívte svojho lekára. Tam by mohol byť iný zdravotný problém.

V poslednýchrokoch, akod okazujú  štatistiky, sa čoraz viac žien vzdáva života s antikoncepciou. V prípade, že ste sa rozhodla k tomuto kroku, potom nezúfajte, ak dva až tri mesiace Vaše telo bude "rozštelované" - verte, že sa všetko vráti do normálu.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

VIDEO: Ako by vyrušenie deťmi počas živého prenosu v BBC zvládla žena

Nová reklamná kampaň s jasným odkazom: Ženské telo je po pôrode krásne aj bez retuše

Kto hovorí, že účes nie je dôležitý? Prípady, kedy návšteva holičstva urobila z muža nového človeka

Správne návyky chránia deti pred vznikom obezity. Nebojte sa zaviesť rutiny

88 ročná žena sa po prvý raz stretla s dcérou, ktorá mala zomrieť pri pôrode. Všetko vďaka testom DNA