Portál pre mamičky a ich detičky
-

Iba 11-ročný chlapec je majster v háčkovaní. Svoj talent využíva na získavanie peňazí pre charitu

subpage-img

Má nielen šikovné ruky, ale i obrovské srdce. Malý Jonah (11) si našiel koníček, aký by ste u chlapca v jeho veku neočakávali ani náhodou. Venuje sa háčkovaniu, ktoré mu ide tak od ruky, že už má i vlastnú značku. Skromné chlapča svojim talentom nemrhá, práve naopak, využíva ho na to, aby pomohol druhým.

reklamatext1

Jonah pôvodom pochádza z chudobnej Etiópie, no vyrástol vo Wisconsine. Ako 6-mesačného si ho adoptovali Christopher a Jennifer Larson, ktorí ho s láskou vychovávajú. Na svojho chlapčeka sú neskutočne hrdí, a veru, majú byť aj prečo.

Foto: © Help Expand Jonah's Hands To Ethiopia  

Rodený talent

Remeselnícke vlohy Jonaha sa začali prejavovať už v útlom veku. Mal len 5 rokov, keď do daru dostal tašku priadze a ihly na háčkovanie. Na prvý pohľad symbolický darček odomkol cestu k veľkému talentu a Jonah postupne doslova prepadol ručnej výrobe

Foto: © Jonah's Hands / Facebook  

Šikovné dieťa sa väčšinu toho, čo vie, naučilo samo, prostredníctvom videí na internete. Od malých vecičiek plynulo prešlo k oveľa zložitejším výrobkom a dnes má aj svoj vlastný “biznis” pod značkou Jonah´s Hands.

Ušľachtilá pomoc

Napriek tomu, že Jonah vyrastal v Spojených štátoch, krajinu svojho pôvodu miluje a verí, že sa tam raz vráti. Dovtedy by rád pomohol aspoň na diaľku. Svoju úžasnú zručnosť sa rozhodol využiť na získavanie peňazí pre ľudí z Etiópie, ktorí nemali podobné šťastie ako on.

Foto: © Roots Ethiopia / Facebook  

Jonahovou snahou je pomôcť ďalším skrytým talentom, ktoré by inak pravdepodobne nemali žiadnu šancu sebarealizovať sa. „Viem, ako sa dokáže rozvíjať prirodzená zručnosť a chcem podporiť úspech mnohých rúk v Etiópii,“ povedal šľachetný chlapec.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Vedci zistili, čo s telom robí štvrtá dávka vakcíny. Bombastické odhalenie

Po prečítaní tohto článku vyhodíte svoj počítač zo spálne a každú noc budete vypínať router

10 dobrých dôvodov, prečo by ste mali piť pivo

Finta, ktorú rodičia milujú: Otecko má svojský trik, ako utíšiť plačúce bábätko

Snažila sa o dieťa po dobu 8 rokov. Keď išla na ultrazvuk, lekár neveril tomu, čo videl na obrazovke