Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Kam s deťmi cez prázdniny - Demänovská dolina

subpage-img

Letné prázdniny sa pomaly, ale isto blížia a vy rozmýšľate, ako vyplniť čas neposedným školákom? Za nádhernou prírodou nemusíte cestovať do exotických krajín. Svoje čaro má aj dovolenka na Slovensku. Pozrite sa s nami, čo všetko ponúka známa Demänovská dolina v Nízkych Tatrách.

 

 

Jaskyne v Demänovskej doline

 

Demänovská dolina je slávna vďaka množstvu jaskýň, ktoré sa v tomto malebnom kúte nachádzajú. Najznámejšie z nich sú Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Obidve jaskyne sú verejne prístupné a spoločne tvoria najdlhší jaskynný systém na Slovensku. Vyskúšajte návštevu týchto podzemných skvostov, pozorujte spoločne netopierov, či nádhernú ľadovú výzdobu. Vaše deti vám budú určite vďačné.

 

Turistika v Demänovskej doline


Demänovská dolina je ako stvorená na turistiku pre rodiny s deťmi, ale aj náročnejšie celodenné túry. Pokiaľ máte malé deti odporúčame výlet okolo Vrbického plesa, či návštevu Drakoparku Chopok. Staršie deti zvládnu aj výlet na Chopok, či už lanovkou alebo pešo. Medzi menej známe no nemenej atraktívne výlety patria výstupy do sedla Poľany, Sinú, či Krakovu hoľu. S najmenšími deťmi sa môžete pokojne prechádzať popri riečke Demänovka, kde je vybudovaný pohodlný turistický chodník.

 

Ubytovanie v Demänovskej doline

 

Ak hľadáte ubytovanie v tesnej blízkosti Demänovských jaskýň, odporúčame apartmánový dom River Side - ubytovanie Jasná, ktorý sa nachádza len 100 m od slávnej Demänovskej ľadovej jaskyne. Svojou polohou a vybavením je toto zariadenie uspôsobené pre potreby rodín s malými deťmi. Apartmánový dom sa nachádza tesne pri riečke Demänovka a ponúka úzky kontakt s pravou tatranskou prírodou. Čerstvý vzduch, absolútne súkromie a pokojná atmosféra sú zárukou relaxu pre celú rodinu. Tešíme sa na vašu návštevu.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Zlodeji sú opäť vynaliezaví. Do bytov sa vedia vlámať cez priezorníky

Bezpečné, nápadité a inteligentné hračky

Veľké množstvo slovenských rodín žije na hypotéku a v preplnených domácnostiach

Vyhrajte kočík s rodinnou bankou pupočníkovej krvi

Rodičovstvo sa so športom nevylučuje