Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Komunita snov: Dvadsiatka susedov sa pustila do štúdia znakovej reči, aby podporili hluché dievčatko

subpage-img

Malá princezná našla skutočnú rodinu medzi susedmi. Dnes už dvojročná Samantha prišla na svet ako nepočujúce bábätko. Ľudia z jej okolia ju však nezavrhli, naopak, zamilovali si ju natoľko, že sa sami rozhodli prispôsobiť svetu najmenšej susedky.

Glenda (33) a Raphael Savitz boli šťastím bez seba, keď zistili, že do ich rodiny pribudne vytúžené dieťatko. Po tom, ako sa im narodila dcérka Samantha, však ostali v šoku. Novorodenecké testy odhalili, že ich dievčatko je hluché.

Hoci správy lekárov dvojicu zaskočili, neklesli na duchu. Naopak, vedeli, že ich bábätko bude potrebovať veľa podpory a lásky.  Boli si dobre vedomí, že pre vývoj a rast ich malej Samanthy bude nevyhnutné nadobudnúť nové zručnosti. A tak sa milujúci rodičia začali učiť znakovú reč.

Strach z okolia

Bola tu však aj iná obava. Rodičia sa strachovali, ako príjme ich hendikepované dieťa okolie. To, čo nastalo, bolo pre nich šokom číslo dva, tentoraz ale nad rámec pozitívnym. Susedia nielen, že dievčatko prijali, ale rozhodli sa uľahčiť mu cestu životom tým najkrajším spôsobom.

Dvadsiatka ľudí zo susedstva si Samanthu okamžite zamilovala a túžba komunikovať s ňou ich priviedla k nádhernej myšlienke. Bez toho, aby na to upozornili Glendu a Raphael, najali si lektora, ktorý ich mal naučiť znakovú reč.

Rodičia malej bojovníčky nemôžu byť šťastnejší. Komunita, v ktorej žijú, preukázala neuveriteľnú ľudskosť. “Investujú toľko času a energie, aby sa naučili cudzí jazyk, pretože chcú hovoriť s mojim dievčatkom. Nemám na to slov,” vyjadrila sa dojatá Glenda.

Foto: CRAIG F. WALKER/GLOBE STAFF

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Malé dievčatko argumentačne zahanbilo predavačku. Tá ju chcela odradiť od bábiky inej farby pleti

Teenager pri hádke argumentoval tým, že už zarába vlastné peniaze. Tá mu teda nalepila na dvere izby vyúčtovanie

Ľudské telo je fascinujúce. Rozmýšľali ste nad tým, ako to vyzerá pod povrchom ženského poprsia?

Najkrajší pár na svete ukázal verejnosti synčeka. Modelka a futbalista majú byť na čo pyšní

Ľudia jej robili zo života peklo, no ona sa vzoprela osudu. Žena so vzácnou kožnou chorobou je dnes úspešnou modelkou