Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Lekár, akého len tak nenájdete: Tancujúci neurochirurg je miláčikom detských pacientov

subpage-img

Rozdáva radosť na celom oddelení! Doktor Tony Adkins (42) z Kalifornie má zvláštny dar, ktorý jeho malí pacienti milujú. Prostredníctvom tanca dokáže chorým deťom nielen vyčariť úsmev na tvárach, ale dodáva im aj väčšiu chuť bojovať so svojimi zdravotnými problémami.

Sympatický neurochirurg je známy tým, že k pacientom pristupuje inak, ako ostatní zdravotníci. Počas vyšetrení a kontrol svojich zverencov povzbudzuje tancom. Verí totiž, že smiech je tou najlepšou terapiou a môže mať omnoho mocnejšie účinky, ako samotná medicína.

Zdá sa, že metóda doktora Adkinsa je účinná. Jeho tanečné kreácie nielen zlepšujú náladu malých pacientov, ale posilňuje to aj ich psychický stav a tým i celkové zotavovanie.  “Nechcem, aby moji pacienti stratili svoje detstvo,” povedal lekár.

Najlepším vysvedčením populárneho zdravotníka je fakt, že deti sa ho dožadujú u sestričiek. Pre svoje netradičné liečebné metódy si od kolegov vyslúžil priliehavú prezývku “tancujúci lekár”.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Mamička zalarmovala lekárov po tom, ako našla v ústach dcérky tmavú škvrnu. Keď zistíte, čo ju vyplašilo, bude vám do smiechu

Učiteľka tanca i života: 77-ročná baletka odovzdáva budúcim generáciám dôležité posolstvo

Spevácke duo otec-dcérka sa stalo hitom internetu

Zarastení muži sú magnetom na ženy. Dôkaz, že brada dokáže zmeniť chlapov na nepoznanie

Kto hovorí, že účes nie je dôležitý? Prípady, kedy návšteva holičstva urobila z muža nového človeka