Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Mamička rekordmanka: Šesť detí porodila za menej ako 10 minút

subpage-img

Priviesť na svet šestorčatá, to je veľmi ojedinelé a vzácne. Mamička Thelma Chiaka z USA posunula zavŕšenie svojho viacnásobného tehotenstva na ešte vyšší level. Šesť zdravých bábätiek porodila za neuveriteľných 9 minút.

Kým pre mnohé mamičky dokáže byť poriadny zaberák i pôrod jedného dieťaťa, Thelma sa zapotila hneď niekoľkokrát za sebou. V nedeľu 17. marca priviedla statočná žena na svet štyroch chlapčekov a dve dievčatká.

K pôrodu došlo v Houstone, pričom plač sa nemocnicou začal šíriť v skorých ranných hodinách. Deti sa narodili v čase od 4.50 do 4.59 hod., čo znamená, že medzi prvým a posledným súrodencom je rozdiel iba 9 minút.

Bábätka sa narodili maličké, no inak by mali byť zdravé. Pre nízku hmotnosť, ktorá sa pohybovala v rozmedzí od 500 do 970 gramov, ich však umiestnili na jednotke intenzívnej starostlivosti pre novorodencov. Podľa dostupných informácií je šesť drobčekov už v stabilizovanom stave a aj ich mamička sa cíti dobre.

Nemocnica sa podelila s ohromujúcou správou so svetom. Vo svojom vyhlásení tvrdí, že  Thelmina šanca priviesť na svet šestorčatá bola jedna ku 4,7 miliarde. Keď sa navyše zamyslíte nad tým, že to zvládla za 9 minút, zaslúžila by si minimálne veľký potlesk.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Štýlová domácnosť jednoducho a lacno: Ako zapôsobiť na hostí bez veľkých investícií

Zábery, ktoré sa nevydarili podľa predstáv: Tieto fotky detí vám zaručene zlepšia deň

Chlapčekovi, ktorý sa narodil len s 2 % mozgu, nedávali šance na život. Dnes sa učí počítať i surfovať

Ľudské telo je fascinujúce. Rozmýšľali ste nad tým, ako to vyzerá pod povrchom ženského poprsia?

Nový kúsok z dielne návrhárov vyráža dych: Obliekli by ste si nohavičky z džínsoviny?