Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Máte 2 deti? Alebo je snáď plánujete? Potom sa pripravte na jeden veľmi dôležitý fakt, ktorý potvrdzujú aj vedci

subpage-img

Väčšina rodín v našej krajine je štvorčlenných. To znamená, že sú dvaja rodičia a tí majú dvoch potomkov. Ak sa rodičov spýtate, aké dieťa hnevá viac, odpovie úplne zhodne. Jasne povedia, že neposlušnejší je v tomto prípade mladší potomok. Už to jasne dokazuje, že na tom niečo pravdy bude. A ich skúsenosti potvrdzujú aj lekári. Druhé dieťa je skrátka neposlušnejšie. Prečo to tak je? Štúdia odhalila niekoľko faktov.

Nielen neposlušné, ale je tiež menej úspešné

Treba povedať, že to nie je iba zloba ako taká, ale je to aj menší úspech, ktorý je s druhorodeným dieťaťom spojený. Napríklad v škole, ale neskôr aj v zamestnaní. Tu ale musíme uviesť, že s tým sú spojené aj práve  jeho vlastnosti, kedy nie je úplne najpokojnejšie a najposlušnejšie. To sú informácie a fakty, s ktorými prišla skupina vedcov z univerzít v Kalifornii a Los Angeles. Oba výskumy viedol uznávaný Dr. E. Black, ktorý následne publikoval veľmi zaujímavú a pre mnohých aj unikátnu štúdiu na túto tému.

Druhorodené deti sú k problémom náchylnejšie až o 40 percent

Pozrime sa spoločne na niekoľko štatistík, ktoré okrem iného hovoria aj to, že druhorodené deti sú podstatne viac náchylné na problémy so zákonom, než ich starší súrodenci. Toto riziko je zvýšené až o 40 percent. Tiež je s nimi spojený fakt, že sú horšie vychovateľné, ale aj to, že môžu mať nižšie vzdelanie a teda aj horšie uplatnenie na trhu práce. A aký je dôvod? Ten vás dosť možno prekvapí.

Pôvodcom problémov je starší súrodenec, aj rodič

Nejde o žiadnu genetickú vadu, alebo napríklad o vrodenú charakterovú vlastnosť. Problémom je výchova dieťaťa, kde má vplyv nielen starší súrodenec, ale aj rodičia. Ako je to možné? Dôvodom je to, že keď sa narodí prvé dieťa, je všetka pozornosť venovaná jemu. Musí sa  deliť medzi neho aj staršieho súrodenca. To je dôvod číslo jedna.

Ďalej netreba zabúdať na to, že obe deti majú rozdielnu výchovu. Čím väčší je vekový rozdiel, tým výraznejšie môžu byť dopady. Zatiaľ čo staršiemu je veľa vecí dovolené, mladšiemu nie. A v tej chvíli vidia rozdiely a začne sa objavovať vzdorovité správanie a vynucovanie mnohých vecí.

Starší súrodenec ho učí zlé veci a chce, aby ich robil. Prvorodený sa šibalstvá nemá od koho naučiť. Dôjde k tomu až neskôr, v kolektíve. Druhorodené dieťa má však svojho súrodenca, ktorý ho k rade vecí takzvane navádza.

Ako problém riešiť?

Je zrejmé, že dôvodom je výchova. Je potrebné venovať sa mladšiemu dieťaťu čo možno najviac, nenechať ho pod vplyvom staršieho súrodenca. Rovnako tak je na mieste nerobiť mu úľavy a stále mať výchovu pevne v rukách. Jedine tak bude mať aj mladší potomok pevnejší režim, ktorý následne povedie k tomu, že práve jeho hnevanie a vzdor nemusí byť tak výrazné, ako ukazujú štatistiky. Toto potvrdilo aj rad odborníkov, ktorí na tomto projekte pracovali.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Používate pravidelne antibakteriálne produkty? Ak áno, dosť možno svojmu organizmu škodíte

Z týchto záberov pôjdete do kolien: Moletka prefotila nóbl snímky, aby ukázala, že realita je často úplne inde

Ohromená mamička nemohla uveriť vlastným očiam: Jej bábätku cez noc narástol upírsky zub

Dojímavý moment u lekára: Neznámy muž sa stal pre zúfalú mamičku hrdinom

Malej Emily to páli lepšie a mnohým dospelákom. Pozrite sa, na jej bleskurýchle poskladanie Rubikovej kocky