Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nebezpečný výrobok - detské hryzátko a hrkálka "Sassy"

subpage-img

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Dánskom a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.

Ide o nasledovný výrobok: Detské hryzátko a hrkálka „Sassy,“ model: # 80026, EAN kód: 037977800265

Krajina pôvodu: Čína

Popis výrobku: Detské hryzátko a hrkálku tvorí mäkký červený krúžok naplnený tekutinou pripevnený ku čiernobielej prúžkovanej pružnej tyči ukončenej čiernobielou bodkovanou loptičkou. Na tyči sú 3 plastové krúžky: tmavomodrý, fialový a červený. Hračka je pripevnená k bielemu kartónovému obalu s nápismi: Sassy, Refreshing Rings Infant teethers/rattles, 3+, inspire communication. Na zadnej strane obalu je uvedený EAN kód, model, označenie CE, výrobca: Sassy, Inc. a krajina pôvodu.

Druh nebezpečnosti: riziko zadusenia

Príčiny nebezpečnosti: Súčasťou hračky sú malé časti, ktoré sa hryzením a žuvaním dajú pomerne ľahko oddeliť. Nie je možné vylúčiť, že dieťa malú časť prehltne, čo predstavuje riziko zadusenia.

Opatrenia na ochranu trhu: Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia, na základe ktorých zamedzí dodávku a predaj nebezpečného výrobku, bude informovať odberateľov a spotrebiteľov o nebezpečnom výrobku a možnosti jeho vrátenia.

Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena výrobku.

Zdroj: SOI, www.soi.sk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Súprava hračiek - COMMANDOS

Stiahnutie z trhu hračiek Fisher-Price® pre dojčatá s nafukovacími loptami

Výskyt epidémie osýpok v Európe - Aktuálne informácie

Stiahnutie z distribúcie lieku VIGANTOL

Prenosná lampa v tvare korytnačky TORT