Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Nebezpečný výrobok - Detské penové puzzle 72 ks "Möbelix"

subpage-img

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Rakúskom, a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.

Ide o nasledovný výrobok:

Detské penové puzzle 72 ks „Möbelix“, EAN kód: 9007019153019

Krajina pôvodu: Čína

Popis výrobku:

Detské penové pestrofarebné puzzle 72 ks s písmenkami a rôznymi geometrickými tvarmi. Veľkosť jedného dielu je cca 16 x 16 cm. Puzzle sú balené v priehľadnej plastovej taštičke, do ktorej je vložená modrá papierová etiketa s nápismi v anglickom, talianskom, slovenskom a českom jazyku, uvedený EAN kód, piktogram vekovej kategórie 0 - 3 roky, CE značka a nápis Made in China.

Druh nebezpečnosti: riziko zadusenia

Príčiny nebezpečnosti:

Hračka obsahuje odnímateľné malé časti, resp. pri skúške ťahom sa z puzzle oddelili ďalšie malé časti. Pri bežnom a predvídateľnom správaní malých detí, ktoré majú dobre známy zvyk vkladať veci do úst, nie je možné vylúčiť riziko zadusenia.

Opatrenia na ochranu trhu:

Predmetný nebezpečný výrobok bol distribuovaný len v rámci kontrolovanej obchodnej siete. Kontrolovaná osoba prijala dobrovoľné opatrenia, na základe ktorých bol nebezpečný výrobok zničený.

Zobraziť info o výrobku na stránke SOI

Zdroj: SOI, www.soi.sk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Nebezpečný výrobok - Myška hryzka v mikine

Nebezpečný výrobok - sviečka v tvare hrozna tmavofialovej farby

Stiahnutie z trhu - Paralen Grip chrípka a bolesť

Stiahnutie z trhu TRI - REGOL tbl. obd 3x21

Informácia o prítomnosti úlomkov skla v dojčenskom nápoji Hamánek® s príchuťou čučoriedok a brusníc, od ukončeného 4. mesiaca