Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Nesebecké dievčatko vyzbieralo vyše 650 veľkonočných vajíčok pre deti v nemocniciach

subpage-img

Je až neuveriteľné, koľko dobra vie byť v malom dieťati. Jasmine Parkerová (9) z Belfastu v Severnom Írsku bola ešte malé dievčatko, keď prišla za mamou s myšlienkou rozveseliť na Veľkú noc choré deti. Čokoládové vajíčka, ktoré pre ne zbiera, im ako zajačik aj rozdáva v nemocniciach.

U Jasmine sa nesebecké sklony začali prejavovať už v útlom veku. „Bola vždy láskavá, takže som nebola prekvapená, keď sa ma vo svojich šiestich rokoch opýtala, či veľkonočný zajačik navštívi i choré deti v nemocnici,” povedala mama dievčatka Maggie s tým, že po zápornej odpovedi prišla jej dcérka s úžasnou myšlienkou.

Mamička zavesila na Facebook príspevok, prostredníctvom ktorého v mene Jasmine žiadala priateľov a známych o čokoládové vajíčka. Ani sa nenazdala a dostala ich 171. Odvtedy je jej dcéra známa tým, že je “veľkonočným zajačikom” v belfastskych nemocniciach a robí radosť deťom, ktoré nemali toľko šťastia ako ona sama.

Dievčatko je vo svojej charitatívnej zbierke z roka na rok úspešnejšie a vajíčka sú všade. „Moja obývacia izba je teraz plná. Nemôžeme si ani sadnúť na pohovku, ale stojí za to, pretože deti budú ohromené a vďačné,” prezradila hrdá mamina.

Malá školáčka pomáha nezištne a podľa slov jej matky ju to napĺňa radosťou. „Jasmine miluje pomoc iným ľuďom a je nemožné zotrieť úsmev z jej tváre, keď odovzdáva vajíčka na nemocničných oddeleniach,” dodala Maggie.

Foto: Caters News Agency, Mirror.co.uk

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Novorodenecká fotka plná bolesti i nádeje: Dievčatko pohľadom hľadá bračeka, o ktorého prišlo

Antistresová loptička- ako na to? Vyrobte si ju doma.

Je to vôbec možné? Iba 6-mesačné dievčatko predbehlo všetky tabuľky a začalo chodiť

Pamätáte si ešte? Tieto retro kúsky vyvolajú v deťoch 90. rokov vlnu nostalgie

Nezvyčajná záchranná akcia: Policajti ratovali dieťa zaseknuté v hračke