Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Neuveriteľné! Chlapec stratil sluch aj zrak kvôli jedlu, ktoré jeme tiež

subpage-img

Veľmi zvláštny prípad sa stal ešte len 17 ročnému chlapcovi. Lekári  nemohli tomu uveriť. Keďže tento chlapec oslepol a z veľkej časti nepočuje. Po niekoľkých vyšetrení čo podstúpil a stále nejaké otázky, na ktorého sa ho pýtali stále dookola prišli doktori na niečo neuveriteľného, a nechceli tomu ani veriť. Toto bol prvý a ojedinelí prípad vo Veľkej Británii kde bol hospitalizovaný tento 17 ročný chlapec. Stačilo niekoľko hodín a oslepol a z väčšej časti stratil aj sluch.

Potom sa od tohto chlapca dozvedeli niečo hrozné. Povedal im totiž že od doby čo nastúpil do základnej školy jedol len hranolky, lupienky, zemiaky, párky, spracovanú šunku a biely chlieb. A na pitie mal väčšinou CocaColu alebo nejaký energy drink. Čo znamená, že cez 10 rokov nejedol nič iné ako tieto veci. Ovociu a zelenine sa vyhýbal veľkým oblúkom. To je naozaj neskutočná strava a určite pre všetkých z nás nepredstaviteľné ako  sa takto stravoval 10 rokov.

Tým, že nejedol nič iného, mal veľký nedostatok vitamínu B12 a vďaka nemu tiež oslepol a skoro ohluchol. Tento stav sa vraj nazýva nutričná optická neuropatia.

Čo znamená, že slepota tohto mladíka je spôsobená práve tým, aké jedlo jedol a ešte k tomu trpel nejakou veľmi výnimočnou poruchou príjmu potravy, čo spôsobovala práve to, prečo neje väčšinu normálnych vecí.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Odišiel pred narodením dcéry, ona to dnes berie ako životné šťastie

Sexi hviezdy telenoviel: Svetlá kamier vymenili za mamičkovské povinnosti

Pokiaľ budete pravidelne konzumovať týchto 7 potravín, rakovinové bunky budú zničené. Je čas začať jesť

Lina Medina. Najmladšia matka na svete, ktorá porodila vo veku 5 rokov. Ako je to možné?

Žena si do kúpeľa pridala trochu horčice. Keď zistíte prečo, urobíte to isté