Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Prinášame vám 3 top výhody, ktoré vám prinesie sedací vak

subpage-img

Ešte nemáte doma moderný a pohodlný sedací vak? Dnešným článkom sa vám pokúsime ukázať, o čo každý deň prichádzate. Ak si chcete sadnúť a pracovať či učiť sa, sedací vak môže byť prvým miestom na sedenie, ktoré vám napadne. Sedacie vaky rovnako so sebou prinášajú niekoľko benefitov. Možno ostanete z niektorých prekvapení. O akých benefitoch teda hovoríme?

Sedacie vaky nie sú len pre deti, mnohé sú určené aj pre dospelých. Preto nasledujúce výhody sedacích vakoch sa netýkajú len detí, platia pre všetky vekové kategórie. Hlavné benefity takýchto vakov môžeme zhrnúť do troch nasledujúcich bodov.

1. Zlepšujú držanie tela

Zdá sa vám to zvláštne? Áno, zvláštne to znie. Avšak sedenie na sedacom vaku môže byť pre chrbticu prospešnejšie než sedenie na obyčajnej stoličke. Zatiaľ čo stolička je rovná a nekopíruje tvar našej chrbtice, sedací vak si vďaka jeho ergonomickej vlastnosti môžete „natvarovať“ do požadovaného tvaru, a tak podporiť správne držanie tela.

2. Zlepšujú náladu a uvoľňujú stres

Veľkou výhodou sedacích vakov je, že sedenie na nich pôsobí upokojujúco. Ak máte doma veľmi aktívne dieťa, ktoré doslova neobsedí na jednom mieste, môžete ho skúsiť posadiť na sedací vak. Sedací vak ho zaujme natoľko, že sa na ňom dokáže hrať a zotrvá na ňom oveľa dlhšie ako na klasickej stoličke. Už len tým, že sa sedací vak prirodzene hýbe, deti sa tešia a skúšajú svoju obratnosť.

3. Vytvárajú nový kútik na čítanie

Nemôžete si momentálne dovoliť kúpiť veľké kreslo na čítanie? Vyskúšajte si kúpiť sedací vak. Ten vám poskytne práve to pohodlie, ktoré chcete dosiahnuť kúpou kresla. Existujú aj sedacie vaky pre deti, ktoré sú menšie, a zároveň veľmi vhodné práve na čítanie kníh. Deti sa do nich vedia „skrútiť“ a v pokoji čítať.

Sedacie vaky prinesú veľa radosti. Zároveň sú však skvelými praktickými pomocníkmi či prostriedkami na oddych. Ich kúpu určite nebudete ľutovať.

(U/PR), zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Veľká rodina nie je „in“

Pomôžte Vašim deťom v učení. Naučte ich lepšie si pamätať učivo

Depilovanie chĺpkov na tvári aj v bikiny oblasti. Ako na to?

Recepty s arašidovým maslom. Skúste, čo dokážete s touto dobrotou!

Poznáte tento prírodný zázrak proti bradaviciam?