Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Projekt naplnený láskou: Mamička organizuje narodeninové párty pre deti bezdomovcov

subpage-img

Robí úžasnú vec, za ktorú si zaslúži obdiv. Texaská mamička Paige Chenault rozdáva radosť drobcom, ktorí nemali v živote príliš veľa šťastia. Ako deti bezdomovcov by pravdepodobne poriadnu párty len tak nezažili. Vďaka žene s veľkým srdcom však o oslave narodenín nemusia len snívať.

Impulz, ktorý priviedol bývalú organizátorku svadieb k práci s deťmi, prišiel v roku 2008, keď bola sama prvýkrát tehotná. V časopise narazila na smutný článok o chudobnom chlapčekovi z Haiti. Príbeh úbohého dieťaťa ju dojal natoľko, že začala zvažovať, ako pomôcť jemu podobným drobčekom.

Paige začala dobrovoľníčiť v bezdomoveckom útulku v Dallase, kde po prvý raz usporiadala detskú narodeninovú párty. Tam si uvedomila, že ide o oveľa viac ako len obyčajnú oslavu. “Ide o spojenie. jednotu,” povedala žena a dodala: “Uvedomila som si, že sme súčasťou niečoho veľkého”

Nesebecká mamička založila neziskovú organizáciu The Birthday Party Project, vďaka ktorej sa už rozžiarili očká mnohých detí. Dnes Paigein projekt prináša radosť malým anjelikom v 15 mestách vrátane Dallasu, Houstonu, Los Angeles, San Francisca, Chicaga, New Yorku a Washingtonu.

Nádherná iniciatíva neostala bez povšimnutia. Paige bola ocenená v rámci kampane automobilky Toyota, ktorá oslavuje ženy - inovátorky, prinášajúce do spoločnosti pozitívnu zmenu.  

 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Fotografka dodáva silu rodičom ťažko chorých detí. Jej zábery dokazujú, aké krásne sú aj napriek svojmu postihnutiu

Letné líčenie k vode, krásne a efektné

Aby vás nehoda na lyžiach finančne nezruinovala. Kedy platíte záchranárov z vlastného?

Mamička sa obávala dlhého letu s malým bábätkom. Pre 200 spolucestujúcich nachystala odzbrojujúce prekvapenie

Mamička túžila nafotiť chorého syna: Malý autista v koži T-Rexa