Portál pre mamičky a ich detičky
- Michaela D.

Súrodenci, ktorí zažili II.svetovú vojnu, sa ocitli medzi absolventmi strednej školy: Na svoje diplomy čakali takmer 80 rokov

subpage-img

Dočkali sa! Súrodenci George (95) a Anita (94) Ramirezovci vždy podporovali dôležitosť vzdelania, no sami nemali toľko šťastia, že by mohli študovať. V Denveri im boli udelené stredoškolské diplomy, hoci majú už obaja dávno po deväťdesiatke.

reklamatext1

Brat a sestra žili v ťažkých časoch, strednú školu nedokončil ani jeden z nich. George ako mladý muž odišiel do Európy, no nie na študijný pobyt, ale do II. svetovej vojny. Anita zas musela pomôcť rodine, a tak sa vo svojich 15 rokoch stala opatrovateľkou detí na plný úväzok.

Roky plynuli a starkí mali pred očami svoje vlastné ratolesti a vnúčatá, úspešne ukončujúce školy, ktoré si vybrali. Hoci ich sledovali s veľkou hrdosťou, ich samých mrzelo, že sa im vzdelanie nepodarilo nadobudnúť.

Rodiny Georga a Anity sa rozhodli dopriať milovaným rodičom a starým rodičom, aký je to pocit byť čerstvým absolventom. Vďaka vedeniu jednej strednej školy v Denveri sa brat a sestra ocitli na slávnostnej ceremónii, kde im boli udelené čestné diplomy.

Sympatickí starčekovia si svoj slávnostný deň užívali plnými dúškami a zo slávnosti odchádzali so spokojnými výrazmi v tvárach.

Foto: CBS

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Alarmujúce zistenia vedcov: Zlé stravovacie návyky majú na svedomí viac úmrtí, ako fajčenie

Lekári žiadajú rodičov , aby si nechávali mliečne zuby svojich detí: Až si prečítate dôvod, pochopíte prečo

Lekár mi nariadil jesť 4 sušené marhule každý deň. Takýto zázrak som naozaj nečakala

Domáca liečba gynekologických problémov za pomoci prírodných produktov

Štýlová domácnosť jednoducho a lacno: Ako zapôsobiť na hostí bez veľkých investícií