Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Tipy ako rozhýbať dieťa

subpage-img

Na správny vývoj dieťaťa výrazne vplýva aj pohyb. Čo robiť, ak vám dieťa ale aj naďalej odvára a cvičiť odmieta? Ponúkame vám pár tipov, ako deti k cvičeniu motivovať.

Súčasná digitálna éra má výrazný vplyv aj na deti v predškolskom veku. Väčšina z nich totiž namiesto hrania sa so svojimi rovesníkmi presedí mnoho času pred mobilným telefónom, tabletom alebo televízorom. Ako ale docielite, aby sa vaše dieťa hýbalo a vy ste neboli tá zlá, ktorá mu všetko len zakazuje?

Zaobstarajte mu vlastnú sadu

Detská športová sada nadchne každé dieťa v predškolskom veku. Bude to niečo vlastné, čo dieťa namotivuje k pohybovým aktivitám. Trojdielna súprava podložky, lopty na skákanie a švihadla v akciovom letáku Intersportu zaručene ohúri každého škôlkara.

Cvičte spoločne a hravo

Jednou z možností spoločného cvičenia je aj gymnastická obruč. S ňou hravo precvičíte brušné, sedacie i chrbtové svalstvo. Nielenže takýto druh pohybu oceníte aj vy, ale s vaším dieťaťom sa popri spoločne strávenom čase pri cvičení aj poriadne zabavíte a zrelaxujete.

Samé pozitíva

Pohyb nielenže vplýva na rast a vývin dieťaťa po telesnej stránke, ale zlepšuje aj logické myslenie. Výrazne sa podieľa aj na kvalite spánku a udržaniu primeranej telesnej hmotnosti. Ak pohybové návyky začnete budovať u dieťaťa v predškolskom veku, stanú sa jeho základom na celý život. Viacero detských športových sád v akciových letákoch na Kupino.sk.

(Ukulele/PR)

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Dieťa nechce chodiť do školy. Niekedy plače, hnevá sa, má pocit, že mu nič nejde...

Vyrobte si domáce nanuky, máme skvelé tipy pre vás a vaše ratolesti!

Pár pekných pesničiek, ktoré by Vaše deti určite mali poznať :)

Zväčšujúce sa bruško budúcej maminky na videu

Triky, vďaka ktorým bude vaša domácnosť vyzerať ako po zásahu profíka