Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Tipy ako rozhýbať dieťa

subpage-img

Na správny vývoj dieťaťa výrazne vplýva aj pohyb. Čo robiť, ak vám dieťa ale aj naďalej odvára a cvičiť odmieta? Ponúkame vám pár tipov, ako deti k cvičeniu motivovať.

Súčasná digitálna éra má výrazný vplyv aj na deti v predškolskom veku. Väčšina z nich totiž namiesto hrania sa so svojimi rovesníkmi presedí mnoho času pred mobilným telefónom, tabletom alebo televízorom. Ako ale docielite, aby sa vaše dieťa hýbalo a vy ste neboli tá zlá, ktorá mu všetko len zakazuje?

Zaobstarajte mu vlastnú sadu

Detská športová sada nadchne každé dieťa v predškolskom veku. Bude to niečo vlastné, čo dieťa namotivuje k pohybovým aktivitám. Trojdielna súprava podložky, lopty na skákanie a švihadla v akciovom letáku Intersportu zaručene ohúri každého škôlkara.

Cvičte spoločne a hravo

Jednou z možností spoločného cvičenia je aj gymnastická obruč. S ňou hravo precvičíte brušné, sedacie i chrbtové svalstvo. Nielenže takýto druh pohybu oceníte aj vy, ale s vaším dieťaťom sa popri spoločne strávenom čase pri cvičení aj poriadne zabavíte a zrelaxujete.

Samé pozitíva

Pohyb nielenže vplýva na rast a vývin dieťaťa po telesnej stránke, ale zlepšuje aj logické myslenie. Výrazne sa podieľa aj na kvalite spánku a udržaniu primeranej telesnej hmotnosti. Ak pohybové návyky začnete budovať u dieťaťa v predškolskom veku, stanú sa jeho základom na celý život. Viacero detských športových sád v akciových letákoch na Kupino.sk.

(Ukulele/PR)

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Spievankovo v pesničke naučí Vaše deti, ako si správne umývať zúbky

Triky, vďaka ktorým bude vaša domácnosť vyzerať ako po zásahu profíka

Vonku dážď, vnútri nuda. 5 aktivít, pri ktorých sa nebudete nudiť

Rady ako predchádzať a následne už aj postupovať, ak Vaše dieťa náhodou zje alebo prehltne niečo nebezpečné

Čo dnešné deti nerobia a čo im chýba ( 1.časť)