Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Vedci zistili, čo s telom robí štvrtá dávka vakcíny. Bombastické odhalenie

subpage-img

Štvrtá dávka vakcíny proti covidu 19 vedie u očkovaného týždeň od podania k päťnásobnému navýšeniu hladiny protilátok. V utorok to s odvolaním sa na prvé zistenie izraelskej štúdie uviedol izraelský premiér Naftali Bennett.

"Za týždeň od podania štvrtej dávky s veľkou mierou istoty vieme, že štvrtá dávka je bezpečná," uviedol podľa agentúry Reuters premiér v nemocnici Šeba, ktorá svojim zamestnancom v rámci štúdie začala podávať štvrtú dávku vakcíny koncom decembra. "Druhou správou je, že týždeň po podaní štvrtej dávky pozorujeme päťnásobný nárast v počte protilátok u očkovanej osoby," dodal Bennett. Podľa neho to s veľkou pravdepodobnosťou výrazne zvýši ochranu pred infikovaním, hospitalizáciou a vážnym priebehom ochorenia COVID-19.

Izrael, ktorý má zhruba deväť miliónov obyvateľov, zohral kľúčovú úlohu v sledovaní účinkov očkovania proti covidu. Pred rokom začal najrýchlejšie na svete s rozsiahlou očkovacou kampaňou a bol tiež jedným z prvých štátov, ktorý začal podávať tretiu dávku. Teraz Izrael očkuje štvrtou dávkou vakcíny od firiem Pfizer a BioNTech osoby staršie ako 60 rokov, zdravotníkov a ľudí s oslabenou imunitou.

Najmenej jednu dávku vakcíny proti koronavírusu v Izraeli dostalo viac ako 6,5 milióna ľudí, dve dávky cez 5,9 milióna a viac ako 4,2 milióna osôb má za sebou aj tretiu, posilňujúcu dávku. Štvrtú, niekedy označovanú ako druhú posilňujúcu, podľa izraelského ministerstva zdravotníctva dostalo približne 24 600 ľudí.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Syndróm socialistických žien: neustále upratovanie domácnosti, vyváranie rodine, starosť o deti či každodenné vypravenie manžela do práce ... Vidíte sa v tom? Potom by ste mali určite čítať ďalej

Nie je to prechádzka ružovou záhradou, tvrdí odborníčka. 9 desivých právd o pôrode

V Amerike padol nový rekord: Narodil sa takmer 7 kilový valibuk

Uprostred noci začalo malé dieťa neskutočne nahlas plakať. Zachránilo tak celú rodinu

Ako spoznáte anjela v ľudskom tele? Možno je vo vašom okolí