Portál pre mamičky a ich detičky
- Ukulele

Viete, ako si vyvolať menštruáciu?

subpage-img

Potrebujte svoju menštruáciu urýchliť? Alebo sa vám menštruácia nedostavila presne v termíne, kvôli čomu ste  nervózne? Nemusíte hneď chodiť k lekárovi na vyvolávaciu injekciu. Menštruáciu skúste na miesto hormónov vyvolať prírodnou cestou. Čo konkrétne vašu menštruáciu urýchli?

Najlepším spôsobom, ako vyvolať menštruáciu prírodnou cestou, je naloženie sa do horúcej vane. Do vody môžete nakvapkať niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja, ktorý vás upokojí a podporí vašu relaxáciu. V horúcej vani buďte naložená ideálne 30 minút a pri tom si skúste ľahko masírovať podbruško.
Kombinácia horúceho kúpeľa a červeného vína, ktorá má podporiť vyvolanie menštruácie, je overená predošlými generáciami žien. Rovnako ako horúca voda totiž aj červené víno rozširuje cievy, odbúrava stres a podporuje relaxáciu.

Ak chcete vyvolať menštruáciu, stavte aj na niektoré bylinky. Ak sa oneskorí o niekoľko dní, vyskúšajte olej z pupalky dvojročnej. Pupalkový olej nielen vyvoláva menštruáciu, zmierňuje aj prejavy predmenštruačného syndrómu a pomôže vám aj pri menštruačných bolestiach.

Ak si prajete, aby sa váš menštruačný cyklus harmonizoval, začnite potom pravidelne popíjať čaj z alchemilky lekárskej. Táto obľúbená ženská bylina vám teda pomôže od nepravidelnej menštruácie. Iste ďalej uvítate, že podporuje liečbu gynekologických zápalov a má pozitívny vplyv na celkové zdravie ženských orgánov.

Vyvolanie menštruácie podporí aj náročnejšia fyzická aktivita. Každý deň si bežte zabehať do prírody alebo vyrazte na prechádzku na bicykli. Tiež vám pomôže svižná hodinová chôdza. Pokiaľ máte možnosť začať chodiť na lekcie hormonálnej jogy, neváhajte. Tento druh telesnej a meditatívnej aktivity podporí správne fungovanie vašich pohlavných orgánov.

Existuje veľa dôvodov, prečo má vaša menštruácia oneskorenie. Môže medzi ne patriť nadmerný stres, chudnutie, choroba, hormonálna zmena či prechod na nový jedálniček. Že má u vás menštruácia oneskorenia, však môže znamenať, že ste tehotná. Než sa pustíte do vyvolávania menštruácie prírodnou cestou, presvedčte sa teda najprv, že v inom stave naozaj nie ste.

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Ako v lete vyzrieť nad mykózou v intímnych partiách? Nedajte kvasinkovej infekcii šancu

Matka nechala dcérke prepichnúť ušká. Kvôli videu na facebooku ju obvinili z týrania

Obrazy 12-ročného umelca sú ako živé. Takto malý Da Vinci nakreslil francúzskeho prezidenta

Sú trampolíny pre deti nebezpečné?

V akej polohe spíte? Toto je 7 dôležitých zdravotných výhod spánku na ľavom boku