Portál pre mamičky a ich detičky
-

Zdravé sladkosti, čoko nátierka a tvarohový krém

subpage-img

Opäť prinášame recepty na zdravé sladkosti. Dnes to bude recept pre všetkých milovníkov čokolády a maškŕt tiež tvarohu. Veríme, že práve dietky si prídu na svoje.

 

 

 

Avokádová čoko nátierka

 

Je možné ju použiť do koláčov, na ozdobu cupcakes alebo do palaciniek. Prípadne ju môžete zjesť len takú samotnú. Je skutočne výborná.

 

Potrebujeme: Mäkké avokádo

 

Kakao

 

Med/banán

 

Lieskové oriešky

 

 

 

Postup: Mäkké a dozreté avokádo ošúpeme, očistíme a hodíme do mixéra. Mixujeme do hladka. Podľa chuti pridáme kakaový prášok, ak milujeme kakaovú chuť a čokoládu, pridáme viac. Podľa chuti rovnako pridáme med alebo polovicu banána, ktorý rozmixujeme do hmoty. Krásne nám to osladí. Pridáme namočené lieskové oriešky. Mali sme ich namočené asi hodinu. Všetko pomixujeme do hladka, najmä oriešky musia byť dôkladne zamiešané do pasty.

 

A je to! Výborná vec, skutočne lahodná chuť a veľmi príjemná.

 

 

 

Tvarohový tiramisu pohár

 

Výborná a jednoduchá vec. Krém je rýchly, vhodný najmä pre návštevy alebo na stavy brutálnej chuti na sladké, chacha :- ).

 

Potrebujeme: Odtučnený hladký tvaroh

Med

Škorica

Kakao

Mäkký banán

Citrón

Jahody, maliny

Podlhovasté piškóty

Káva/kakao

 

 

 

Postup: Ak tento dezert budú jesť len dospelí, piškóty namáčame do tureckej silnej kávy a zakrátko vytiahneme na suchý tanier, kde necháme odležať.  Pokiaľ máme aj detských stravníkov, piškótky môžeme namočiť do kakaa alebo do kávovinovej zmesi, resp. do bielej slabej kávy. V mixéri vyšľaháme tvaroh s medom, kakaom, škoricou. Pridáme banán, ktorý by mal byť dozretý a mäkký. Všetko zmiešame do dokonale hladkej hmoty. Pridáme pár kvapiek citrónovej šťavy. Naplníme dezertný pohár prvou vrstvou (cca 3 lyžice) tvarohovej hmoty. Na ňu poukladáme pokrájané jahody, maliny alebo iné bobuľové ovocie, na ktoré máme chuť. Na ovocie podrvíme kávové piškóty. Pokračujeme opäť vrstvou krému, ovocia a piškót. Na záver pridáme poslednú vrstvu tvarohu, a ozdobíme ovocím.

 

Dobrú chuť!

 

 

 

 

 

Foto: Pixabay.com

 

 

 

Autor: Katarína V. 

 

Zlý text
Dobrý text

Ďalšie články na ukulele.sk

Techniky, ako sa upokojiť

Vyrobte si domáce a zdravé želé cukríky - potrebujete na ne len DVE SUROVINY!

Triky, vďaka ktorým bude vaša domácnosť vyzerať ako po zásahu profíka

Balíme do pôrodnice pre mamu aj bábätko. Zoznam vecí, ktoré nesmiete zabudnúť!

Keď sa deti snažia nezaspať, no spánok je pre nich silný súper :)