Portál pre mamičky a ich detičky
14. týždeň tehotenstva: Koniec prvotným symptómom

Ak ste v 14. týždni tehotenstva, malý zázrak nosíte pod srdcom už štvrtý mesiac. Do dňa, kedy si prvýkrát objímete svoje bábätko ostáva ešte dosť času, no vám určite hlavou víri množstvo otázok.

12. týždeň tehotenstva: Príprava na prudký rozvoj

Dvanásty týždeň tehotenstva je považovaný za zlomový. Končí ním najkritickejší prvý trimester, čo dostáva väčšinu budúcich mamičiek do väčšej psychickej pohody.

10. týždeň tehotenstva: Máte už za sebou prvý ultrazvuk?

Koncom desiateho týždňa je zavŕšené obdobie embryogenézy, teda zárodočného vývoja vášho dieťatka. Drobček, ktorého nosíte pod srdcom, má už vyvinuté základy všetkých orgánov, ktoré sa v ďalších fázach tehotenstva budú naďalej zdokonaľovať.

9. týždeň tehotenstva: Ako bobuľka hrozna

Deviatym týždňom sa začína 3. lunárny mesiac vášho tehotenstva. Je to fáza, kedy sa embryo oficiálne mení na plod. Bábätko, ktoré nosíte pod srdcom, meria približne jeden centimeter a veľkosťou ho možno prirovnať k bobuľke hrozna.

Plánujete prírastok do rodiny? Ovulácia je kľúčom k rýchlemu otehotneniu

Naliehavosť biologických hodín dokáže byť neúprosná. Ak sa túžite stať mamičkou, mali by ste dokonale ovládať svoj cyklus a najmä vedieť, kedy prichádza ovulácia. Šanca splodiť bábätko je totiž práve v tomto období periódy najvyššia.

Odborníci radia: Ako podporiť inteligenciu vášho dieťatka ešte pred jeho narodením

Túžite priviesť na svet malého génia? Dajte vášmu dieťatku náskok a podporte jeho inteligenciu už v období tehotenstva. Podľa odborníkov existujú aktivity, ktoré pozitívne vplývajú na mozog bábätka vyvíjajúceho sa v brušku.