Portál pre mamičky a ich detičky
Tretí trimester tehotenstva

Záverečná etapa práve odštartovala! Tretí trimester tehotenstva je zavŕšením 9-mesačného, ničím nenapodobiteľného dobrodružstva, na ktorého konci vám podajú do náruče lásku vášho života. Ste pripravená?

Druhý trimester tehotenstva

Je to priam neuveriteľné - len nedávno ste s nadšením zistili, že nosíte pod srdcom bábätko a už aj uplynulo 12 úvodných týždňov. Pred vami je druhý trimester tehotenstva. Obdobie, ktoré väčšina budúcich mamičiek popisuje ako to najpríjemnejšie.

30. týždeň tehotenstva: Hniezdiaci inštinkt

Váš život sa onedlho zmení od základov, pretože ste už v 30. týždni tehotenstva (30 tt), a teda v jeho záverečnej fáze. Do riadneho termínu pôrodu vám ostáva len posledných 10 týždňov.

28. týždeň tehotenstva: Sledujte kopnutia drobčeka

Tretia tretina začína! Pred vami je 28. týždeň tehotenstva (28 tt), a to znamená, že máte za sebou už väčšiu časť cesty za vytúženým potomkom.

29. týždeň tehotenstva: Sníva sa vám o bábätku?

Prekročili ste prah tretieho trimestra a aktuálne sa nachádzate v 29. týždni tehotenstva (29 tt). Znamená to, že termín pôrodu sa neúprosne blíži.

27. týždeň tehotenstva: Ako zažehnať pálenie záhy?

A je tu 27. týždeň tehotenstva (27 tt), ktorý predstavuje záver druhého trimestra. Opäť ste o krôčik bližšie k stretnutiu s vašim bábätkom. To, v ideálnom prípade, nastane už o 13 týždňov.

26. týždeň tehotenstva: Hýčkajte svoju pleť

Pred vami je 26. týždeň tehotenstva (26 tt), a to znamená, že ste už v dvoch tretinách cesty k vysnívanému bábätku.

25. týždeň tehotenstva: Príprava izbičky

Je tu 25. týždeň tehotenstva (25 tt)! Do dňa D, kedy si prvýkrát objímete svoje bábätko, ich tak ostáva už iba 15. Pomaly sa blížite ku koncu druhého trimestra, ktorý je zavŕšený 27. týždňom.

24. týždeň tehotenstva: Rozprávajte sa s bábätkom

Od momentu, kedy vo vás začal rásť nový život uplynul už nejaký čas a pred vami je 24. týždeň tehotenstva (24 tt).

23. týždeň tehotenstva: Pomóc, čo na seba?

Čas plynie ako o preteky a vy máte pred sebou 23. týždeň tehotenstva (23 tt). Znamená to, že do pôrodu ich ostáva už iba 17.