Portál pre mamičky a ich detičky
Škola prišla na to, ako vrátiť deťom do rúk knihy. Cukrovinky v automate nahradila literaúra

Čoraz väčšie množstvo škôl po celom svete bojuje s tým, že deti nečítajú. To vplýva nielen na ich všeobecný rozhľad, ale aj slovnú zásobu a znalosť gramatiky.

Rozpráva dieťa menej, ako by malo? Logopedické hry rozhýbu jazyk a zlepšia slovnú zásobu

Spozorovali ste, že vaše dieťa rozpráva menej, ako by vo svojom veku malo? Ťažko sa vyjadruje a chýba mu slovná zásoba? Začínate s návštevami logopedičky?

Ako pristupujú k výchove rodičia úspešných detí?

Asi každý normálny rodič chce, aby sa jeho deti vyhýbali problémom, vynikali v škole a smerovali k odboru, ktorý ich zaujíma a baví.

Ázijský vzdelávací systém je jedným z najlepších na svete. Čo robia inak, ako my?

V centrálnom systéme PISA dostávajú ázijské krajiny ako Čína, Japonsko, či Južná Kórea pravidelne tie najlepšie hodnotenia. Portál Bright Side sa pozrel na dôvody, prečo je to tak.

Nebojte sa s deťmi hovoriť o peniazoch

Mnoho rodičov odmieta dávať deťom vreckové s vysvetlením, že všetko, čo si prajú, im aj tak kúpia. Chyba. Aj niekoľko eur, ktoré budú sami spravovať, im pomôže naučiť sa raz pracovať s vlastnými peniazmi.

Moje dieťa šikanujú. Čo robiť a ako šikanovaniu predísť?

V článku sa dočítate o tom čo je šikanovanie, aké sú jeho formy, dôsledky, ako rozpoznať šikanovanie, čo robiť v prípade, že je vaše dieťa šikanované a ako šikanovaniu predchádzať.

Svalová pamäť

Svalovú pamäť využívajú napríklad športovci, hudobníci ale aj prváčikovia, ktorí sa učia čítať (predstavte si dieťa, ktoré nahlas číta a zároveň prechádza prstom po texte- tento jednoduchý pohyb mu pomáha využívať práve svalovú pamäť).

Nemusíte byť odborník, aby ste pomohli školákovi zvládnuť angličtinu

O tom, že cudzí jazyk je v práci aj v živote užitočný, nikto nepochybuje. Všetci sa snažíme, aby naše ratolesti získali tie najlepšie základy do života, a čo im nie sme schopní poskytnúť sami, zverujeme školám a krúžkom. Napriek vzdelaniu...