Portál pre mamičky a ich detičky
Pozor na výrobok pre dojčatá a malé deti: Obsahuje nebezpečný kov

Rodičia, zbystrite pozornosť! Úrad verejného zdravotníctva SR vydal výstrahu pred nebezpečným výrobkom určený pre dojčatá a malé deti ...

Infekčné ochorenia u detí: Šiesta choroba

Vírusy a bacily číhajú všade navôkol a s veľkou obľubou sa šíria najmä v detských kolektívoch. Počuli ste už o ochorení zvanom šiesta choroba? V nasledujúcom článku vás zoznámime s jej príznakmi i s radami, ako jej predísť.

Ako sa správne starať o zuby

Už od útleho veku sa rodičia snažia viesť deti k pravidelnej hygiene. Možno sa pri otázke, či si správne čistíte zuby, zasmejete. No pravdou je, že veľa ľudí to celkom dobre nevie.

Toxoplazmóza v tehotenstve: Ako sa jej vyhnúť a kedy byť obozretná?

Kým bežný človek možno ani netuší, že jeho telo má do činenia s ochorením zvaným toxoplazmóza, pre ženu v radostnom očakávaní môže ísť o závažný problém. Do akej miery je nutné obávať sa o bábätko a čo robiť, aby...

Návšteva ambulancie bez stresu: Pomôžte vášmu dieťaťu zbaviť sa strachu zo zubára

Hrôza v očiach a slzy na krajíčku? Ak aj vaše dieťa patrí medzi tie, ktoré striasa už len pri vyrieknutí slova zubár, je na čase zmeniť to. Či už ide o prvú kontrolu a strach z nepoznaného, alebo desí vášho...

Ovčie kiahne. Zvládnite ich bez jaziev

Pamätáte si ešte na svoje ovčie kiahne? Na vyrážky po celom tele a pocit, že ak si ich nerozoškriabete do krvi, umriete od svrbenia? Pri pohľade na trpiacich potomkov vám trhá srdce, lebo viete, čím si prechádzajú. Nie je to...

Nezanedbávajte detský chrup

Asi v šiestich mesiacoch veku sa deťom prerezávajú dočasné, teda mliečne zúbky. Okolo troch rokov sa ich prereže celkom dvadsať, tzv. zuby múdrosti rastú mnohokrát až v období puberty, často však nevyrastú vôbec.

Pozor na slniečko! Pokožka bábätka potrebuje v lete zvýšenú ochranu

Ako chrádniť dieťa pred slnkom? Ochrana pokožky dieťaťa v letnom obdobii si vyžaduje našu pozornosť. Aj keď je slniečko najdôležitejším zdrojom vitamínu D, nesmieme zabúdať aj na zdravotné riziká, ktoré so sebou prináša.

Ako zastaviť hnačku - Recepty, ktoré pomôžu pri hnačkových ochoreniach

Zastaviť hnačku je neľahká úloha. Ak už na Vás príde, je potrebné podniknúť diétne opatrenia. Strava pri hnačke musí byť šetrná a bohatá na draslík a sodík.

Život s Aspergerovým syndrómom má svoje obmedzenia, ale nie je nemožný

Mnoho rodičov po upozornení lekára, že ich dieťa môže mať prejavy Aspergerovho syndrómu, reaguje zúfalstvom a hnevom. Napriek diagnóze však nie je dôvod na paniku ani rezignáciu.